Губернатора Закарпаття, звинуватили у рості дитячої смертності в краї

червня 09 / 2015
Губернатора Закарпаття, звинуватили у рості дитячої смертності  в краї

Губернатор Закарпатської області надто довго ігнорує питання відкриття нового перинатального центру в Ужгороді і через це Закарпаття займає одне із найгірших місць у країні по смертності серед дітей до одного року.
Про це журналісти із видання «Ділова столиця», згадали при складанні щорічного рейтингу успішності губернаторів кожної з областей країни. Закарпаття у цій таблиці не очікувано посіло доволі високе 7-ме місце. Однак область однозначно провалила цілий ряд неймовірно важливих завдань та скотилася донизу у ряді показників.
Так, видання пише, що губернатор Закарпаття Василь Губаль на сьомому місці (39,5 бала). Свою посаду він займає з 16 вересня минулого року, тому не може посилатися на те, що не встиг увійти в курс справ. Найгірший результат ввіреній йому області - найвищий по Україні коефіцієнт смертності дітей віком до року: 10,2 на тисячу народжених живими. А у Виноградівському районі цей коефіцієнт виявився вдвічі вищим. Торік в Ужгороді мали відкрити обласний перинатальний центр. Для цього місто передало області один з корпусів міської лікарні. Однак ці плани досі не реалізовані.
Також область у трійці регіонів з найвищою річною інфляцією, в четвірці - з найгіршою динамікою сільського господарства, в п'ятірці - з найменшим обсягом освоєних капітальних інвестицій на душу населення.
Усі ці провали – яскрава демонстрація того, чим же насправді займається балогівський губернатор у подарованому йому кріслі. Так, Губаль може апелювати показниками однієї із найвищих народжуваностей у країні. Однак не варто забувати про ромський фактор, який робить цю народжуваність високою незалежно від губернаторів. Можна вихвалятися повною відсутністю заборгованості за газ. Однак це – заслуга виключно попередників Губаля, котрі перевели область на автономне опалення і тим самим вирішили проблему боргів населення за опалення.

Тому зараз Губалю залишається тільки визнати факт повного провалу своєї «роботи» у кріслі голови Закарпатської ОДА та нарешті подати у відставку. Щоправда, він навряд чи це зробить, адже Віктор Балога подарував йому цю посаду не просто так. Тепер треба відпрацьовувати. Чого б це не коштувало самим закарпатцям…
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...