Як прогнати слимаків з городу, щоб не завдавали шкоди рослинам: дієві методи

червня 14 / 2024

Як прогнати слимаків з городу, щоб не завдавали шкоди рослинам. Дієві методи
Профілактика — це найліпший спосіб попередити появу слимаків на дачних ділянках та грядках. Для цього, можна встановити по периметру грядки огорожу, зменшити вологість у приміщенні та інше. Однак, якщо слимаки вже є, то їх потрібно позбутися якнайшвидше.
Якщо на посадкових листках є слизові сліди або вони поїдені, то це означає, що шкідники оселилися на вашій ділянці чи грядках. У цьому випадку, можна скористатися декількома методами проти слимаків.

Спеціальна огорожа проти слимаків, яка має загнутий край. Їх можна придбати у садовому магазині, але й можна зробити таку огорожу власноруч з пластикової пляшки.
Мідна клейка стрічка — нею потрібно обклеїти огорожу або навколо окремих рослин та кущів.
Сітка із мідного дроту — її слід розтягувати по кілочках навколо грядок.
Клей для вилову мишей — його потрібно нанести на огорожу безперервною смужкою.
Доріжки з деревного попелу або кори, кам’яного борошна, піску, щебеню, вапна, подрібнених мушель, яєчної або горіхової шкаралупи.
Приманка на основі дріжджів — потрібно змішати в пластиковому стаканчику 0,5 ч. л. дріжджів, 1 ч. л. борошна та 1 ч. л. цукру, додавши трохи води. Стаканчик з приманкою закопати так, щоб краї були на рівні з землею. В якості приманки, також, можна використовувати пиво.
Щоб відлякати слимаків від посадок, можна посадити у міжряддях майоран, часник, материнку, шавлію або розкидати листя томатів.

Слимаки обожнюють прохолодні та вологі місця, тому найчастіше вони збираються під шифером, дошками або листами заліза. Для того, щоб спіймати там велику кількість слимаків, потрібно змастити одну сторону матеріалу, яка буде лежати вниз до землі, кефіром. А ще, поруч з грядками можна розкласти листя лопуха, слимаки будуть ховатися під ними й тоді їх можна зібрати та відправити до компостної ями, попередньо накривши її шифером.

Як позбутися слимаків за допомогою інсектицидів?

Найкращим засобом проти слимаків є 5% гранульований метальдегід, який безпечний для овочевих культур та ґрунту. Для обробки навколо рослин знадобиться 30-40 гр. гранул на 10 кв. м. ділянки. Для кращого ефекту проводити обробку необхідно тричі.

Протистояти нападу слимаків допоможе спеціальна доріжка із суміші піску або сажі з дьогтем та залізного купоросу.


Як знищити слимаків у будинку за допомогою народних методів?

Для позбавлення слимаків у будинку знадобиться розчинна кава, гірчичний порошок або кам’яна сіль. Один із перелічених інгредієнтів потрібно насипати в плоску ємність або на папір та розкласти в місцях, де присутні сліди слизу слимаків.

Кам’яною сіллю можна посипати плінтуси або навколо горщиків з кімнатними рослинами.

Також, можна використовувати нашатирний спирт. Потрібно змочити в ньому ватний диск та покласти в місцях, де є слиз.

Як знищити слимаків у погребі?

Обробити лимонною кислотою або оцтом місця скупчення слимаків.
Обробити полки, де стоять консервації, нашатирним розчином на 1 л. води 2 ч. л. нашатирного спирту.
Вологі місця та сліди від слимаків посипати звичайною сіллю.
Використовувати сірчану шашку. Її потрібно покласти на залізний лист, підпалити та залишити в погребі на 3 доби, зачинивши двері. Однак, перед цією процедурою, потрібно обов’язково винести з погреба всю консервацію та овочі. Через 3 дні, приміщення необхідно добре провітрити, побілити стіни та підлогу, якщо вона не земляна.
Як знищити слимаків в теплиці?

У цьому випадку допоможуть народні та хімічні засоби. Обробляти потрібно не тільки грядки, але й внутрішню поверхню теплиці. Після збору врожаю, в теплицю можна покласти димові сірчані шашки, які знищать слимаків. Щоб попередити появу нових шкідників, потрібно навколо теплиці зробити доріжки з вище описаних матеріалів.

Перед тим, як занести в теплицю нову партію врожаю, її слід ретельно перевірити на наявність слимаків та інших шкідників.
Категорія : Різне


Залишити Коментар