Сезонна алергія: як її пережити без нападів
Нежить і закладеність носа, чхання та кашель, свербіж у носі, очах, роті та горлі – все це симптоми сезонної алергії. Ми хочемо розповісти, як її полегшити.
Почніть прийом ліків до початку сезонної алергії
Якщо розпочати прийом антигістамінних препаратів за 12 тижнів до алергічного сезону, ви допоможете своєму організму підготуватися та зможете зменшити неприємні симптоми.
Крім антигістамінних препаратів, можна використовувати деконгестанти – засоби від набряку, спреї для носа з кортикостероїдами або кромоліном натрію для полегшення дихання. Але попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем.
Промивайте носові пазухи
Промивання носа сольовим розчином – це ефективний, швидкий і, як правило, недорогий спосіб позбутися закладеності. Так можна вимити весь слиз та алергени з носових пазух.
Зменшіть контакт з алергенами
Для того, щоб обмежити контакт з алергенами, відмовтеся від робіт у саду, не висмикуйте бур'яни та не стрижіть газон. Також не варто сушити білизну на вулиці: пилок може осісти на попраному одязі, білизні, рушниках і викликати або посилити симптоми.
Спробуйте надягати маску, виходячи на вулицю, а після повернення додому краще прийняти душ і випрати одяг. Якщо є можливість, залишайтеся вдома у сухі та вітряні дні. У період сезонної алергії найкращий час для прогулянок після сильного дощу.
Підтримуйте чистоту
У період сезонної алергії частіше робіть прибирання вдома, можна почати з генерального. Поперіть штори – на них міг осісти пилок, помийте люстри, ретельно протріть пил і пропилососьте, очистіть кондиціонер. За потреби замініть усі фільтри.
Якщо є можливість, під час загострення замініть штори на жалюзі, приберіть усі килими. Не використовуйте вентилятори, щоб не поширювати пил по кімнаті. Намагайтеся тримати вікна зачиненими.
В інтернеті можна знайти нетрадиційні шляхи розв'язання проблеми, такі як акупунктура або прийом спіруліни. Але ці методи не підтверджені. Тому, перш ніж шукати нетрадиційні способи боротьби із сезонною алергією, проконсультуйтеся з фахівцем. Лікар допоможе підібрати правильні ліки та розповість про методи профілактики, спираючись на ваші індивідуальні потреби.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.