Новини Закарпаття

12 ознак, що у вашому організмі можуть бути глисти

Про них можна не підозрювати дуже довго!..

Можливо, ви думаєте, що паразити атакують людей тільки в фільмах жахів, але насправді це може трапитися з кожним. Незважаючи на високі стандарти якості продуктів, глисти нерідко зустрічаються навіть у самих розвинених країнах, передає Ukr.Media.

До них відносяться круглі гельмінти, стрічкові глисти, гострики, хлистовики, анкілостома та деякі інші, причому симптоми в кожному разі будуть різними.


Ось 12 ознак, що у вас в кишечнику завелися непрохані гості:

1. Розлади шлунка

Якщо вас долають хронічні розлади шлунка, навіть коли ви їсте корисну їжу (у тому числі «хороші бактерії»), можливо, всередині вас оселився паразит. Ці розлади можуть проявлятися у вигляді болю, газів і здуття живота.

2. Свербіж

Існують паразити, що викликають нестерпний свербіж в інтимних місцях. Вони називаються гостриками, нагадують крихітні білі ниточки і живуть в кишечнику.

Самки гостриків відкладають яйця в анальному отворі, що може викликати сильний свербіж. При цьому розчісувати ці місця не рекомендується: якщо пошкодити шкіру, можна занести інфекцію.

3. Дизентерія

Здається, що це щось з Англії XVI століття, але насправді спалахи дизентерії досі відбуваються в різних частинах світу. Найчастіше її можна підчепити на відпочинку в тропічних країнах, а викликають дизентерію паразити та бактерії.

Одну з різновидів дизентерії — амебну дизентерію, або амебіоз — викликають нематоди, які живуть у товстій кишці. Симптоми дизентерії: це і блювання з кров’ю або слизом, і раптове підвищення температури, біль у животі, втрата апетиту, втома та зневоднення.

4. Втома і запаморочення

Глисти їдять те ж, що і ви, тобто пожирають вашу їжу раніше, ніж ваш організм встигне отримати з неї всі поживні речовини та вітаміни. Це одна з причин, чому ви можете відчувати постійну втому.

Існують глисти, які прикріплюються до слизової оболонки тонкої кишки, не даючи організму отримувати поживні речовини з їжі. Інший різновид паразитів — одноклітинні організми, здатні викликати втому, запаморочення і навіть болі в суглобах та кропив’янку. Ще один очевидний результат діяльності таких паразитів — втрата ваги.

5. Нудота та блювання

Якщо вас не нудить від однієї думки, що у вас всередині мешкають живі хробаки, паразити все одно зроблять на вас нудотні вплив. Нудота і блювота — досить типові симптоми паразитарних інфекцій.

Викликати ці симптоми можуть паразити в травній системі, найчастіше — в кишечнику. Саме там розвивається і розмножується більшість глистів.

6. Психічні порушення

У 2016 році The Huffington Post опублікував статтю, де говорилося, що люди, які відчувають напади люті, в два рази частіше за інших виявляються заражені паразитами з несмаженого м’яса або забрудненої води. Це черговий доказ того, що фізичне та психічне здоров’я тісно пов’язані.

У статті розповідається про дослідження Чиказького університету, яке виявило, що «відносно нешкідлива інфекція» під назвою токсоплазмоз може бути причиною епізодичного експлозивного розладу — це психічний розлад, при якому у людини трапляються невмотивовані спалахи агресії. У джерелі сказано, що токсоплазмоз є приблизно у 30% населення, але відсутність порушень ніяк не проявляється.

7. Запалення кишечника

Глисти послаблюють імунну відповідь організму, роблячи його вразливим перед інфекціями. Гельмінтам — паразитам, чиє перебування на землі налічує мільйони років, — необхідно придушити імунну систему хазяїна, щоб колонізувати його організм.

Зокрема, паразити підвищують ризик розвитку запального захворювання кишечника, бо імунна система не справляється з навантаженням, намагаючись очистити кишки. Цікаво, що діти, які виросли в антисанітарних умовах, менше схильні до цієї хвороби, бо у них більш розвинена імунна відповідь.

8. Алергії

Не всі алергії викликаються зовнішніми чинниками — іноді виною можуть бути і паразити. У багатьох людей є алергія на арахіс і пилок, бо ці дві речі містять молекули, що викликають надмірну імунну відповідь, — аналогічні молекули є в паразитах.

Порівнявши послідовність і будову білків з допомогою комп’ютерів, група вчених виявила у паразитів 2445 білків, аналогічних алергенам. Зокрема, паразит Schistosoma mansoni , який живе у воді імітує білок березової пилку, що викликає у людей чхання.

9. Кандидози

Між паразитами і грибками сімейства кандида є зв’язок — глисти нерідко спричинюють кандидоз. Найпоширеніший вид паразита в Західній півкулі — грибок кандида біла.

У деяких людей цей грибок з’являється з-за харчування (зокрема, вживання хлорованої води) або прийому антибіотиків: баланс корисних бактерій в організмі порушується, а живучі в організмі паразити заносять кандіду.

10. Підвищена чутливість

Паразитарна інфекція може викликати підвищену чутливість до сильно пахнучих ароматів та сигаретного диму.

Також можлива чуттєва реакція на деякі речовини і продукти у поєднанні з тягою до солодкого і здоби (кандида живиться цукром).

11. Виразки в роті

Одна з причин стоматиту — дрібних, але болісних виразок у ротовій порожнині — дисбаланс кишкової мікрофлори, який може бути викликаний у тому числі і глистами.

Якщо у вас в роті постійно з’являються виразки, зверніться до лікаря і перевіртеся на глисти. Крім того, це може бути викликано алергією на пшеницю чи інші злаки — як вже було сказано, паразити здатні викликати спалахи алергії.

12. Екзема

Іноді ознаки паразитів цілком очевидні, бо знаходяться зовні, а не всередині. Шкірна екзема — аутоімунне захворювання, яке може бути симптомом кишкових паразитів. Одна з найголовніших причин аутоімунних хвороб, включаючи екзему, — поганий стан кишкового тракту.

Щоб впоратися з «синдромом дірявої кишки», потрібно зробити чотири речі: вивести паразитів, відшкодувати відсутні травні ферменти, відродити кишкову мікрофлору і відновити слизову оболонку шлунка з допомогою правильного харчування. Звичайно, все це слід робити під наглядом лікаря. Деякі паразити також викликають висипання на шкірі.
Перейти на сайт