Різне
2 835 Переглядів
0 Рейтинг
Що буде з вашим тілом, якщо ви почнете кожен день пити м’ятний чай
січня
19
/ 2023
Альтернативні лікарі вже давно рекламують користь м’ятного чаю. Він вважається відмінним засобом для травної системи, і він може полегшити деякі симптоми синдрому подразненого кишечника (СПК).
Він також використовується для поліпшення сну, зняття стресу і надлишкової психічної активності, усунення неприємного запаху з рота і зміцнення імунної системи.
15 фантастичних переваг м’ятного чаю:
Користь м’ятного чаю незаперечна. Люди використовували м’ятний чай ще 10 000 років тому, що підтверджують археологи. Школа медицини і охорони здоров’я Вісконсинського університету виявила, що чашка напою допоможе при печії і розладі шлунка.
Допомога у травленні
М’ятний чай розслабляє травний тракт і сприяє правильному відтоку жовчі — дві дії, які підтримують травну систему на оптимальному рівні.
М’ятний чай може зменшити такі симптоми, як здуття живота, болі в животі і метеоризм. Він також здатний знімати спазми кишечника, жовчного міхура і жовчних проток. Розслабляючи травну систему, він також допомагає підтримувати здорові рухи кишечника, що допомагає запобігти виникненню геморою.
Знімає симптоми СРК
Як вже згадувалося, м’ятний чай є популярним травним засобом, і він використовується, зокрема, при синдромі роздратованого кишечника (СРК). Споживання чаю м’яти перцевої може заспокоїти шлунково-кишковий тракт, який зменшує симптоми СРК, такі як здуття живота, біль у животі.
Одне дослідження 2007 року показало, що олія м’яти перцевої зменшило симптоми СРК на 50% у 75% тих, хто її використовував. Дослідження, опубліковані у 2011 році, також виявили, що м’ята перцева активує «больовий» канал в товстій кишці, який знімає запальні болі в шлунково-кишковому тракті.
Сприяє кращому сну
Чашка теплого м’ятного чаю може поліпшити сон, завдяки ментолу в листі, який дозволяє м’язам тіла розслабитися. М’ята також сприяє більш яскравим снам.
Знімає стрес
Ментол в листі м’яти перцевої — це міорелаксант і заспокійливий засіб; пиття цього трав’яного настою сприяє загальному розслабленню тіла та розуму. Це може також зменшити кров’яний тиск з-за його протизапальних властивостей; це також одна з причин, чому м’ята перцева є популярною травою в ароматерапії.
Підтримує жовчний міхур і печінку
Якщо є невеликі камені в жовчному міхурі, чай з м’яти може допомогти розбити їх на дрібніші фракції. Це також допомагає стимулювати відтік жовчі з жовчного міхура в печінку, що призводить до меншої кількості проблем і нападів, якщо у вас є проблеми з жовчним міхуром.
І, як вже зазначалося, м’ятний чай може допомогти полегшити біль і дискомфорт при кольках і спазмах жовчного міхура.
Сприяє психічній концентрації
Аромат м’яти впливає на мозок, тому, випивши чашку чаю і вдихаючи її аромат, можна зосередитись і сконцентруватися. Ідеально підходить для студентів і тих, хто працює всю ніч.
Усуває неприємний запах з рота
Існує причина, по якій м’ята так часто зустрічається в зубній пасті, рідині для полоскання рота, жувальної гумки і цукерках: її сильний аромат і смак добре маскують неприємні запахи, наприклад, запах з рота.
Крім того, листя м’яти перцевої мають антибактеріальні властивості, тому вони фактично вбивають деякі бактерії, забезпечуючи свіже дихання.
Заспокоює проблемну шкіру
М’ятний чай приносить користь і шкірі. Гормональні проблеми зі шкірою, такі як прищі, можуть зберігатися протягом всього дорослого життя і погано піддаються лікуванню. Чай підвищує рівень естрогену, і це підвищення часто може врівноважити гормональні проблеми і тим самим допомогти позбавитися від прищів.
Допомагає полегшити головні болі і мігрені
Багато людських недугів викликані стресом, напруженими м’язами і кровоносними судинами. Це заважає кровотоку, і викликає біль.
Відомо, що листя м’яти розслаблюють м’язи, тому вживання чаю при головних болях або мігрені послабить біль і дозволить крові знову текти нормально. Для кращого ефекту пийте чай у теплій ванні.
Бореться з кашлем і слизом
При додаванні в гарячу воду ментол діє як приголомшливий агент для розпушення і руйнування густого слизу, який вистилає легені при захворюваннях, полегшуючи його видалення при кашлі. Це також відмінна допомога при ангіні і свербінні і сухому кашлі.
Сприяє схудненню
Виявлено, що сильний аромат м’ятного чаю знижує апетит, а чашка напою може придушити тягу до їжі і допомогти вам почувати себе ситим протягом більш тривалих періодів часу. В результаті, використання чаю м’яти перцевої як засобу для зниження ваги може запобігти ожирінню.
Допомагає від морської хвороби
М’ятний чай має протизапальну, спазмолітичну та загальну заспокійливу дію на шлунок завдяки вмісту ментолу. Він усуває такі симптоми, як нудота, блювання і запаморочення, особливо у вагітних жінок та тих, хто подорожує по суші, морю або повітрю.
М’ятний чай також може лікувати інші проблеми, пов’язані з рухом, такі як діарея і біль у животі.
Стимулює імунну систему
М’ятний чай також є неймовірним стимулятором імунної системи. Антибактеріальні та антимікробні властивості м’ятного чаю здатні запобігти появі патогенних мікроорганізмів, які призводять до таких хвороб, як застуда та грип, і запобігти такі симптоми, як кашель, втома і жар.
Зміст антиоксидантів у м’яті може також зберегти вашу імунну систему здоровою, борючись з вільними радикалами.
Бореться з СПКЯ та гірсутизмом
Ще однією перевагою м’ятного чаю є його вплив на гормональний баланс. Багато використовують м’ятний чай для PCOS (синдром полікістозних яєчників), зокрема, за його антиандрогенний ефект. Це може послабити симптоми PCOS, такі як прищі і стрес, а також поліпшити небажаний ріст волосся за жіночим типом — також відомий як гірсутизм.
Що наука говорить про м’ятний чай і гірсутизм? Дослідження показали, що регулярне споживання чаю з м’яти значно знижує рівень вільного тестостерону і підвищує рівень гормонів, корисних для росту волосся, таких як естрадіол і лютеїнізуючий гормон.
Зменшує менструальні болі
Щоденне споживання чаю з м’яти може також зменшити інтенсивність менструальних болів і пов’язаних з цим болів в животі. Під час менструації часто зустрічається застій в області малого тазу. Проте вживання більшої кількості гарячих рідин, таких як м’ятний чай, сприятиме припливу крові до області тазу і, отже, допоможе м’язам тазу розслабитися.
М’ятний чай або зелений чай: що краще?
Порівняймо м’ятний чай і зелений чай. По-перше, м’ята перцева проводиться з рослини Mentha piperita, а зелений чай — з рослини Camellia sinensis. Крім того, м’ятний чай не містить кофеїну, тоді як чай, отримані з Camellia sinensis, містить стимулятор.
Хоча в обох випадках є антиоксиданти, найбільш поширені типи зеленого чаю — це поліфеноли, відомі як катехіни, а також флавоноїди. Альтернативно, поліфенольні компоненти м’яти перцевої включають розмаринову кислоту і кілька флавоноїдів, таких як лютеолін, ериоцитрин і гесперидин.
Як і м’ятний чай, зелений чай може також допомогти людям з хронічними захворюваннями. Повідомляється, що це пов’язано з захистом від впливу вільних радикалів.
Крім того, як м’ятний чай, так і зелений чай можуть знизити апетит, що може запобігти збільшенню ваги. Деякі дослідження показують, що зелений чай також корисний для здоров’я кісток, лікування діабету, профілактики захворювань очей і втрати пам’яті.
Коли пити м’ятний чай для максимальної користі?
М’ятний чай можна вживати вранці під час сніданку, за півгодини до обіду або в якості закуски вночі. Вживання суміші зеленого чаю і чаю з м’яти для придушення апетиту — відмінний спосіб підвищити ваш метаболізм.
Водночас, м’ятний чай перед сном може допомогти вам краще спати завдяки його розслабляючому вмісту ментолу. Спробуйте випити чашку м’ятного чаю, читаючи книгу в ліжку. Це налаштує вас на спокійний відпочинок. Для максимальної користі краще всього пити дві-три чашки в день.
Як зробити чай з м’ятою? Використовуйте одну столову ложку нарізаного свіжого листя м’яти і додайте склянку окропу. Дайте настоятися близько п’яти хвилин, процідіть листя м’яти і насолоджуйтеся.
Запобіжні засоби і побічні ефекти м’ятного чаю
Що стосується побічних ефектів, хоча чай з м’ятою перцевою безпечний для більшості вагітних жінок, вважається, що велика його кількість може викликати викидень. М’ята може також викликати проблеми з диханням у деяких дітей і немовлят, навіть у невеликих дозах.
У деяких людей м’ятний чай також може погіршити кислотний рефлюкс, бо чай може збільшити зворотний потік шлункової кислоти в стравохід. Крім того, ви не повинні вживати м’ятний чай, якщо у вас алергія на ментол.
Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.
Джерело
Категорія : Різне