На Закарпатті вперше в Україні провели операцію на мозку з пробудженням

березня 07 / 2021
В Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології вперше в Україні провели операцію на мозку з пробудженням

Оперували 26-річну дівчину Аліну Коваль. За її словами, рік тому під час пробудження у неї стався епілептичний напад. Обстеження показало каверному у лівій скроневій долі. З’ясувалося, що ця ділянка відповідає за розуміння і продукування мови. Дівчина з часом втрачала мову і не розуміла, що їй кажуть. І це ставалося все частіше. Останнім часом – із регулярністю раз на три дні.

Одеські лікарі порадили дівчині терміново робити операцію, адже напади ставатимуться частіше. За рекомендацією подруги Аліна звернулася до Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології в Ужгороді.

Операція з пробудженням – це нейрохірургічне втручання, під час якого здійснюють доступ до головного мозку і виводять пацієнта з наркозу. У цей час пацієнт виконує лінгвістичні завдання під контролем нейрофізіолога та афазіолога.

Найчастіше подібні втручання використовують при хірургії у ділянках мозку, що пов’язані з розумінням та продукуванням мови.

Кілька тижнів Аліна з афазіологинею Оксаною Лялькою готувалися до операції. Спеціалістка розробляла індивідуальні завдання за протоколами голландської мови, консультувалася із західними експертами та провела передопераційне тестування із пацієнткою.

Закарпаття, Ужгород, нейрохірургія, лікарня, мозок, операція, операція на мозок

Оперував Аліну нейрохірург, професор Володимир Смоланка. Лікар розповідає: «Хірургічні втручання на ділянках мозку, що пов’язані з розумінням та продукуванням мови, потребують злагодженої роботи команди нейрохірургів, анестезіологів, нейрофізіологів та афазіологів. Команда, яку нам вдалося зібрати в стінах нашої операційної, – унікальна в Україні”.

Допомагала хірургам нейрохірург-нейрофізіолог Ольга Герасименко. Вона займалася інтраопераційним нейрофізіологічним моніторингом.

Наразі після операції минуло два тижні. Аліна вже виписалася з лікарні і навіть частково повернулася до роботи.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар