Керівництво Закарпатської ОДА долучилося до написання радіодиктанту національної єдності

листопада 09 / 2020


Сьогодні в Україні відзначають День писемності та мови. 9 листопада щороку мільйони людей долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Цьогорічний став ювілейним – двадцятим. О 9-ій ранку кожен охочий міг записати його під диктовку актриси театру і кіно, ужгородки Римми Зюбіної. Автором тексту диктанту «Виклик електронної ери» став український письменник і видавець Іван Малкович.

Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров, перший заступник Олег Коцюба та заступниця Ольга Травіна у прямому ефірі взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті 2020.

Олексій Петров зізнався, що востаннє диктант писав років 20 тому. Сьогоднішній виявився для нього не дуже складним:

«Ця акція – це елемент такого нашого національного єднання. Мені прикро, що в Ужгороді я не дуже часто на вулиці чую українську мову – здебільшого розмовляють російською. Ми хотіли б це якимось чином змінити: все ж таки мова є елементом державності, національної єдності й це треба пропагувати.

Дуже приємно, що наша землячка Римма Зюбіна була в ефірі, що саме вона надиктовувала текст».

«Долучаючись до такої акції, ми несемо красу у світ», – прокоментував сьогоднішній захід Олег Коцюба. Також він додав, що за статистикою українська мова – друга за мелодійністю після італійської, та, на його думку, вона перша у світі.

Заступниця голови облдержадміністрації Ольга Травіна наголосила: "Сама тема диктанту є досить актуальною. Бо дійсно, що може зрівнятися з читанням книжки. Безперечно, вважаю такі диктанти важливими абсолютно для всіх – і для молоді, і для людей старшого покоління."

Учасники Всеукраїнського радіодиктанту 2020 протягом доби можуть надсилати свої роботи офлайн та онлайн. Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів.

Нагадаємо, текстовий варіант диктанту національної єдності оприлюднять у середу, 11 листопада, об 11:00 на сайті UA: Українське радіо.
Категорія : Різне


Залишити Коментар