В Ужгороді відбулася стартова конференція проєкту PBU2/0912/18 «Дві культури, одна Європа»

жовтня 10 / 2020
9 жовтня 2020 року відбулася стартова конференція проєкту PBU2/0912/18 «Дві культури, одна Європа», який реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, що фінансується Європейським Союзом.

В конференції взяла участь Ольга Травіна, заступник голови Закарпатської ОДА, яка привітала учасників конференції від імені голови облдержадміністрації Олексія Петрова та наголосила про підтримку даного проекту.

Крім того, начальник управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Маріанна Готра, розповіла присутнім, що у рамках зазначеної проєкту 25.08.2020 року укладено Меморандум про співпрацю між Управлінням зовнішньоекономічних зв’язків та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА, Управлінням туризму та курортів Закарпатської ОДА, Департаментом культури Закарпатської ОДА та Громадською організацією «Міжрегіональний центр транскордонної співпраці» для подальшого застосування результатів проєкту у роботі та управлінні в галузі туризму, культури, збереження історико-культурної спадщини та промоції Закарпаття в країнах ЄС.

Загальною метою проєкту є підвищення рівня знань населення, особливо молоді, про культурну спадщину Люблінського воєводства та Закарпатської області. З цією метою на базі Закарпатського облмуздрамтеатру буде створено (а в м. Люблін (Польща) оновлено існуючий) Центр розвитку та промоції українсько-польської культури, фольклору, мистецтва, літератури, живопису, театрального мистецтва, ремесел тощо.

В рамках проекту заплановано постановку театральної п’єси польського автора на сцені як в Ужгороді, так і в Любліні, а також розробку стратегії спільної промоції й збереження культурної та історичної спадщини Закарпатської області та Люблінського воєводства. Стратегія розроблятиметься за участі фахівців структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, науковців та представників громадськості та, у подальшому, буде винесена на розгляд сесії обласної ради.

Під час проведеного заходу було висвітлено: презентацію проєкту «Дві культури, одна Європа», досвід пам’ятко-охоронної роботи Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту, охорона пам’яток дерев’яної сакральної архітектури Закарпаття, археологічні дослідження – необхідна складова презентації замкових споруд Закарпаття, собори та церкви в архітектурі Люблінщини, Люблінське воєводство на межі культур. Між Сходом та Заходом, Церковні перлини Люблінщини, Міжгірщина – дерев’яна сакральна архітектура, оформлення права на земельні ділянки під об’єктами сакральної архітектури, юридичні питання у сфері збереження сакральної архітектури, використання інноваційних технологій для збереження архітектурної спадщини.

Експерти обговорили дані доповіді тавизначили проблематику.

Олександр Рейтій, голова правління ГО «Міжрегіональний центр транскордонної співпраці» та Василь Марюхнич, директор-художній керівник Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв висловили вдячність присутнім за участь в обговорені наболілих питань, в рамках проєкту «Дві культури, одна Європа», та висловили надію про подальшу співпрацю.
Категорія : Різне


Залишити Коментар