Як боротися з осінньою депресією та підняти собі настрій: поради від психотерапевта

вересня 29 / 2020

В Україну прийшло осіннє похолодання і почалися перші дощі. Разом з ними прийшла і осіння депресія. Психотерапевт Олег Чабан розповів у студії "Сніданку з 1+1", як не впадати в зневіру, незважаючи на сіру погоду за вікном.
За його словами, між першим осіннім похолоданням і депресією є зв'язок. Як показують дослідження, це пов'язано з освітленням – коли на вулиці зменшується кількість сонячного світла і дні стають коротшими, наш організм отримує природний імпульс зменшити свою активність. Але умови життя в соціумі і ритм життя не змінюється, тому люди впадають в зневіру, яка іноді доходить до депресії.

"Звичайний поганий настрій повинен мати причину – зіпсували настрій на роботі, посварився з колегою, конфлікт у сім'ї або щось інше. А депресія – це біохімічний процес, там причини може не бути, або причина дуже формальна. Депресія – це поганий настрій, зниження моторики, яке триває безперервно – мінімум два тижні. Людина не виконує ніяких соціальних функцій, вона не ходить на роботу і не отримує задоволення від життя", - зазначив Чабан.

За даними, в найбільшій групі ризику – жінки. Вони більш схильні до будь-яких емоційних розладів і страждають сезонними депресіями в два рази частіше, ніж чоловіки.
Також депресія корелюється з тим, що ми їмо. Тому, за порадою психотерапевта, зараз слід обмежити вживання солодкого, шкідливих продуктів і алкоголю.
Крім того, експерт "Сніданку з 1+1" дав кілька порад, як провести осінній вечір, щоб зарядити себе енергією:

Категорія : Різне


Залишити Коментар