Закарпатські підприємства, які не облаштують лічильники модемами, ризикують залишитися без газопостачання

серпня 01 / 2020
Закарпатські підприємства, які не облаштують лічильники модемами, ризикують залишитися без газопостачання

Отримати штраф від АТ «Укртрансгаз» та залишитися без газопостачання в опалювальний період можуть 468 підприємств Закарпатської області. Саме стільки не встановили засоби дистанційної передачі даних (модеми) на вузли обліку газу. Це — 27,4% від загальної кількості непобутових споживачів області, які, відповідно до положень чинного законодавства, зобов’язані встановити такі пристрої.

Засоби дистанційної передачі мають бути на лічильниках підприємств з обсягами споживання більше ніж 10 тис куб м газу на рік, або на яких встановлено лічильники типорозміру G-10 та більше. Це обладнання надсилає дані про обсяги споживання до оператора ГРМ щоденно.

“Така вимога — не примха Закарпатгазу. Обов’язковість та терміни встановлення модемів визначені НКРЕКП у постанові №2494 від 30 вересня 2015 року. Це необхідно для належної організації добового балансування на внутрішньому ринку природного газу. Мета запровадження балансування – зробити ринок газу України конкурентним та прозорим. Це дає змогу нашій державі бути повноцінним учасником європейського газового ринку. Для самих споживачів це гарантує забезпечення необхідними обсягами газу для стабільного функціонування», — пояснила комерційна директорка АТ “Закарпатгаз” Юлія Соколова.

Промислові підприємства, що уникають виконання вимог законодавства щодо встановлення засобів дистанційної передачі даних, надають дані про добове споживання у так званому «ручному режимі»: використовуючи телефон, електронну пошту, СМС-повідомлення та Viber.



«Такі методи роботи значно ускладнюють збір даних й збільшують кількість помилок та неточностей, що призводить до відхилень між оперативними та фактичними даними про обсяги споживання. Такі відхилення є підставою для застосування штрафів з боку Укртрансгазу, відшкодовувати які зобов’язані самі ж непобутові споживачі. Тому набагато легше встановити модеми, які автоматично передають необхідну інформацію», — додала комерційна директорка АТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

На необхідності встановлення модемів на газових лічильниках неодноразово наголошувала і Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг. Станом на 29 липня 2020 року, 1240 непобутових споживачів Закарпаття вимогу кодексу ГРМ виконали. Ці споживачі для отримання рахунків та вирішення інших супутніх питань використовують онлайн-сервіси. Зокрема, «Особистий кабінет» та електронну пошту.

У АТ «Закарпатгаз» звертають увагу: на тих об’єктах, де до початку опалювального сезону модеми не будуть встановлені, газопостачання не відновлять, повідомили у Пресслужба АТ “Закарпатгаз”.
Категорія : Різне


Залишити Коментар