Закарпатцям замінятимуть газові лічильники за рахунок ЗАКАРПАТГАЗУ - офіційно

березня 16 / 2020
Закарпатцям замінятимуть газові лічильники за рахунок ЗАКАРПАТГАЗУ - офіційно
На офіційному сайті Закарпатгазу, повідомляють, що у 2020 році в Закарпатті планують повірити 23 тисячі лічильників. За перші 2 місяці підприємство виконало понад 15% від річного плану з повірки лічильників.

У минулому році закарпатцям замінили майже 11,5 тисячі лічильників, з яких за кошти підприємства – майже 2,5 тисячі. У поточному році всі лічильники, які потребуватимуть заміни і у яких не буде виявлено втручання з боку споживачів, замінятимуть безкоштовно, тобто за рахунок АТ «Закарпатгаз».

Гроші на повірку, ремонт та заміну лічильників закладаються у тарифі на розподіл, який з цього року споживачі оплачують окремо від вартості об’ємів спожитого газу. Цьогоріч на це передбачено 13,3 млн гривень.

«Якщо прилад обліку працює некоректно через зношеність чи з певних технічних, незалежних від споживача причин, новий лічильник ми встановимо безкоштовно», — зазначив технічний директор АТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб.
За його словами, безкоштовною для населення є і послуга періодичної повірки.

Якщо за її результатами в роботі лічильника не виявлено жодних порушень та метрологічних відхилень, то прилад визнається придатним та повертається споживачу разом з документом, який це підтверджує. Якщо виявлено факт втручання у роботу лічильника, споживачу доведеться не тільки оплатити послугу зі зняття та встановлення приладу, а й компенсувати вартість необлікованого через порушення обёєму природного газу.

Окрім компенсації вартості природного газу на зловмисників чекає ще й кримінальна відповідальність за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ст.185 Кримінального кодексу України – крадіжку природного газу, максимальна міра покарання, за яке передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар