Тепер по-іншому. Оновлено правила оплати комуналки: що потрібно знати

січня 26 / 2020
Тепер по-іншому. Оновлено правила оплати комуналки: що потрібно знати
Українці, які мають пільги, часто скаржаться, що не можуть зрозуміти, як їм потрібно доплатити до суми, яку дає держава. Це пов’язано з тим, що їм приходять рахунки на повну вартість починаючи з жовтня минулого року.

Зазначено, що за рішенням Кабміну, кошти переводить “Ощадбанк” постачальникам послуг в межах державної допомоги в такій послідовності:
постачання теплової енергії або природного газу та електроенергії для індивідуального опалення;
постачання гарячої води;
централізоване водопостачання та водовідведення; постачання електроенергією; постачання природного газу;
вивезення побутових відходів;
послуги з управління багатоквартирним будинком;
внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

При цьому банк перераховує кошти не за пропорційним принципом, а коли на кожну платіжку вважають в рівних відсотках від суми платежу, а за пріоритетом: за першу послугу повністю, якщо залишилися гроші, то за другу, третю і т. д.

Ті послуги, де грошей не вистачило, людина повинна сам заплатити. Якщо постачальник не співпрацює з “Ощадом” і не дає інформацію банку про нараховані послуги для пільговика, то вимагати оплату з одержувача або субсидії в безготівковій формі до першого червня він не має права.

Ті українці, які хочуть самі оплачувати комуналку, отримуючи пільгу на банківський рахунок або живими грошима, зможуть у будь-який час подати заявку в органи соціального захисту. Про це розповіла голова Мінсоцполітики Юлія Соколовська.
Категорія : Різне
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...