Психолог пояснила користь та значення обіймів для людини

січня 22 / 2020
Психолог пояснила користь та значення обіймів для людини
Сьогодні, 21 січня, світ святкує щорічний День обіймів. Таке свято – не тільки черговий привід нагадати про свою любов дорогим людям, але й задуматися про значення такого її прояву.

Про користь такого вираження почуттів, потребу обіймів та їхню щоденну дозу “Здоров’ю 24” розповіла психолог Ольга Конюх. “Потреба фізичного контакту природна, бо люди – істоти соціальні. Ми завжди жили групами й питання хороших стосунків були справою виживання.

Дотики завжди були на рівні з водою і їжею – нашими базовими потребами”, – зазначила вона. Обійми викликають певні реакції у нашому мозку, завдяки чому виділяються так звані “гормони щастя”. Найважливіший з них – окситоцин.

“Він бере участь у виробленні молока у матері, стимулює пологи, а ще налагоджує зв’язок з мамою і дитиною, партнерами, друзями. Ця речовина знижує тривогу, дає нам відчуття безпеки й захищеності, сприяє теплому відношенню до того, кого ми обіймаємо.

Деякі дослідження показують, що ті чоловіки й жінки, які мають більше тактильного контакту, як правило, перебувають у шлюбі довше. Однак дотики тіла до тіла повинні бути приємними. Якщо ми обнімаємося з кимось просто так, це не матиме користі. Головне, щоб була довіра, адже одними обіймами конфлікти не вирішиш”, – переконана Конюх.
Категорія : Різне


Залишити Коментар