Загальнодержавних свят хочуть залишити тільки дев’ять

грудня 05 / 2019
Загальнодержавних свят хочуть залишити тільки дев’ять
Загальнодержавних свят хочуть залишити тільки дев’ять:
1 січня (Новий рік), 25 грудня і 7 січня (Різдво), 8 березня, 1 і 9 травня, 28 червня (День Конституції), 24 серпня (День незалежності),
14 жовтня (День захисника України).

Трудові “рішали” замість профспілок На окрему увагу заслуговують перехідні положення нового законопроєкту.

Як тільки він набуде чинності (через шість місяців після прийняття), відразу ж анулюються чинних законів – Кодекс законів про працю, “Про оплату праці”, “Про відпустки”, “Про професійні спілки” та інші. “Міріть” роботодавців і працівників буде якась Національна служба посередництва і примирення – державний орган, який стане “гасити” трудові конфлікти.

Вона, зокрема, готуватиме якихось посередників і арбітрів, яких потім стане розсилати по “проблемним” підприємствам. Про роль, яка в процесі колективних трудових спорів відводиться профспілкам, в проекті нічого не говориться.

“Працівникам замість безоплатної правової профспілкової допомоги відразу запропонують захист в суді за гроші. Профспілки також будуть позбавлені права громадського контролю за виконанням законодавства про працю. І що важливо – профспілки позбавлять права брати участь в розробці державної політики в сфері трудових відносин, оплати праці, соціального захисту “, – пояснили в Федерації профспілок. Але у роботодавців на цей рахунок інша думка.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...