Яке свято 11 червня: чого не можна робити в цей день

червня 11 / 2019
Яке свято 11 червня: чого не можна робити в цей день
Що ні в якому разі не можна робити в це свято, яке відзначали ще наші предки.

В цей день віруючі православної церкви вшановують пам'ять преподобномучениці Феодосії Константинопольської, діви. Назву «Колосяница» свято отримало за те, що з цього дня починає колоситися жито. Є ще одна назва дня – «Гречишница». День в народі також звався «Феодосія», «Рискунья», «Колосава». Згідно з церковним календарем, цього дня віруючі згадують сповідника Микиту і єпископа Мелитинського – Євтихія.

Феодосія жила в 8 столітті в Константинополі, але в 7-річному віці мама віддала її в жіночий монастир. Коли Феодосія стала повнолітньою, то віддала всю свою спадщину монастирю, а собі залишила тільки трохи грошей, срібла і золота. Також вона захищала священні зображення, які наказував знищувати Лев Ісавр, правитель. Одного солдата, який зазіхав на ікони вона вбила з сестрами, тому їх стратили.

Чого не можна робити 11 червня
В цей день не можна білити полотна, якщо зацвіло жито. Дітям не можна кататися на гойдалках і скакати на дошках. Вважається, що земля важка і їй завдадуть шкоди стрибки. Також не можна залишати дітей без нагляду, а чоловікам виходити в поле, тому що може заманити Полудениця і закружить у своєму хороводі.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...