Хто з заробітчан може отримувати іноземну пенсію

травня 19 / 2019
Хто з  заробітчан може отримувати іноземну пенсію
Українські заробітчани мають право на отримання іноземної пенсії. Про це пише видання Today.ua.

Стало відомо, що Україна уклала двадцять договорів про соціальне забезпечення українців, які працюють за кордоном. Щоправда, це стосується тих заробітчан, які працюють за договором та платять податки.

Зазначається, що угода для кожної країни різна. Право на отримання іноземної пенсії українці можуть отримати за відпрацьований період або із зарахуванням трудового стажу в Україні. Тому необхідно уточнювати.

Якщо між державами немає ніяких домовленостей, кількість відпрацьованих років в іншій країні не зараховується в загальний трудовий стаж.

Також необхідно мати 25 років страхового стажу. За умови недостатньої кількості відпрацьованих років, пенсійні виплати будуть мінімальними – 1497 гривень на місяць.

Ось країни, які готові виплачувати пенсійне утримання громадянам України за працю на їх території: Латвія, Литва, Іспанія, Естонія, Словаччина, Чехія, Болгарія, Португалія, Польща. З кожною з цих країн підписано угоду на різних умовах.

Важливий момент, якщо українські заробітчани працюють на сезонних роботах, то потрібно уточнювати у роботодавця, чи платить він внески. Як правило, сезонні працівники не отримують виплати. Якщо внески не сплачувалися, то і на пенсію нічого розраховувати.

Також необхідно перевіряти умови працевлаштування:

офіційне оформлення;
наявність угоди між державами;
щомісячне відрахування роботодавцем податків та внесків.
Для отримання пенсії трудовим мігрантам необхідно підготувати такі документи:

копія контракту;
копія дозволу на роботу в державі працевлаштування;
документ про підтвердження сплати страхових і пенсійних виплат в державі працевлаштування;
заява в Пенсійний фонд.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...