Михайло Рівіс та Ласло Рідег підписали Угоду про співробітництво між областями

травня 15 / 2019
Михайло Рівіс та Ласло Рідег підписали Угоду про співробітництво між областями
На Закарпатті упродовж 13-15 травня з робочим візитом перебуває делегація партнерської області Бач-Кішкун, Угорщина.

Мета візиту – зміцнення дружнього партнерства, налагодження нових контактів та підписання Угоди про співробітництво між двома областями у різних сферах життя.

Сьогодні, 14 травня, відбулася зустріч голови обласної ради Михайла Рівіса з делегацією, яку очолив голова Загальних зборів області Бач-Кішкун Ласло Рідег.

У зустрічі взяли участь перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, заступник голови облдержадміністрації Віктор Мікулін, Генеральний консул Угорщини в м. Ужгород Йожеф Бугайла, консул консульства Угорщини в м. Берегово Іштван Дєбнар, представник представництва МЗС України у м. Ужгороді Дмитро Керечанин, голова постійної комісії з питань транскордонного співробітництва розвитку туризму та рекреації Чаба Пейтер, депутат облради Антон Ліврінц, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський.

Під час зустрічі М. Рівіс наголосив, що, незважаючи ні на що, Угорщина є для Закарпаття добрим сусідом, а сказано ж, що добрий сусід краще за далекого родича. І щиро подякував уряду Угорщини за всебічну допомогу у соціальній, гуманітарній і медичній сферах життя Закарпаття та за підтримку економічних ініціатив, завдяки яким вдалося залучити в область кошти Євросоюзу. Зокрема, для розбудови сміттєсортувального комплексу у с. Яноші Берегівського району, а це – понад 5 млн євро, а також із вивчення можливостей відновлення природних ресурсів у Солотвино на загальну суму 1 млн євро. Він також наголосив, що Угода, яку сторони підпишуть нині, схвалена депутатами Закарпатської облради у грудні минулого року, а це свідчить про готовність обласних обранців розвивати українсько-угорські добросусідські відносини на основі національної політики добросусідства й співробітництва між двома країнами та взаємної довіри, поваги й підтримки спільних інтересів обох сторін, про що і йдеться в документі. Та нагадав, що перший закордонний візит у цьому, VII скликанні депутатів Закарпатської обласної ради, відбувся саме у м. Кечкемет 25 лютого 2016 року. З того часу між нашими регіонами закріпилася співпраця.
Михайло Рівіс та Ласло Рідег підписали Угоду про співробітництво між областями

Сьогоднішнє підписання Угоди є логічним продовженням щирих двосторонніх відносин, які дадуть можливість створити юридичне підґрунтя для поглиблення взаємних контактів між областями у формі одноразових і довгострокових проектів та діяльності у галузі транскордонного, економічного, громадського, логістичного, транспортного, культурного, освітнього співробітництва тощо. Також матимемо можливість й надалі спільно залучати додаткові кошти з фондів Євросоюзу на соціальний розвиток територіальних громад наших регіонів.
Михайло Рівіс та Ласло Рідег підписали Угоду про співробітництво між областями

Відтак очільник обласної ради запропонував розробити план скоординованих дій на рівні обох областей та визначити перелік пріоритетних питань для співпраці і пропозиції щодо їх вирішення. Серед серед яких, зокрема, партнерство між містами, поліцейськими та пожежними службами, а також вивчення питання налагодження співпраці з аеропортом “Ужгород”, який успішно пройшов європейську безпекову сертифікацію. Оскільки для закарпатців важливо відновити авіасполучення із столицею нашої держави та налагодити його з Європою.

Йосип Борто зазначив, що, незважаючи на те що з певних причин стосунки між нашими країнами дещо напружені, та це не впливає на добрі партнерські стосунки між районами і містами. Сьогодні зв’язки між нашими областями перейдуть у нове офіційне русло і розвиватимуться. Серед пріоритетів Закарпатської обласної ради – розвиток транскордонного співробітництва завдяки зручному географічному розташуванню краю та проживанню у ньому представників майже сто націй і національностей, які люблять рідну землю, край і дбають про них. Розповів про життя угорської нацменшини. Подякував Угорщині за підтримку і допомогу, означив ефективні питання співпраці з Бач-Кішкун та побажав делегації приємного перебування на Закарпатті.

У свою чергу Ласло Рідег щиро презентував очолювану область, інформував про бажання міст і громад утворювати партнерські зв’язки із Закарпаттям та повідомив про готовність взяти на навчання молодь нашого краю, яка хотіла б здобути спеціальність у галузі виноробства, птахівництва, рослинництва тощо. Це сприятиме зміцненню середовища взаєморозуміння, довіри та дружби між країнами, народами і самоврядними партнерськими громадами.

Ділились своїми думками про співробітництво заступник Загальних зборів Ради області Бач-Кішкун Шандор Рауш та голова постійної комісії з питань транскордонного співробітництва розвитку туризму та рекреації Чаба Пейтер.

Відтак делегація мала змогу переглянути промоційні ролики про Закарпаття та прослухати виступ Ондраша Седмака на кларнеті, який виконав угорські національні мелодії.

На завершення перемовин сторони підписали Угоду про співробітництво, обмінялися подарунками й побажанням успішної співпраці та процвітання двох братніх країн і їх народів, зробили спільне фото на пам’ять.

Прес-служба облради
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...