Не буде кому оперувати: шокували кількістю звільнених лікарів

березня 05 / 2019
Не буде кому оперувати: шокували кількістю звільнених лікарів
В сучасних реаліях розвиток охорони здоров’я має базуватися на чотирьох основних «китах» – автономізації медичних закладів, оплаті за послуги, технічному переоснащенні лікарень та кваліфікованих кадрах.

На жаль, на сьогодні з останнім пунктом, м’яко кажучи, проблеми.

Хоча, роль медичного працівника в забезпеченні населення якісною медичною допомогою важко переоцінити. Але багато років вважалося, що в Україні надлишкова чисельність медичного персоналу, наслідком чого і була відповідна кадрова політика.

Відплив лікарів і медичних сестер із системи охорони здоров’я останнім часом прискорився. Вітчизняна медицина стоїть на порозі кадрової кризи. Такої думки головний лікар Подільського центру онкології Володимир Шамрай.

«З Подільського регіонального центру онкології у 2017 році, звільнилося 62 співробітника, із них 11 лікарів та 31 медична сестра. За перше півріччя 2018 року звільнилося вже 74 наших співробітника — 7 лікарів, 40 медичних сестер, 16 молодших сестер. Вже цьогоріч заяви написали 6 медичних сестер онкоцентру. Це працівники не пенсійного чи передпенсійного віку. Це молодь – амбітна, перспективна. Хтось знайшов роботу із гідною зарплатою у приватних клініках, чимало виїхали за кордон. Якщо нічого не змінювати, то ситуація буде лише погіршуватися», — зазначив Володимир Шамрай.

Офіційно в Україні не рахують лікарів, які їдуть працювати закордон. В Міністерстві охорони здоров’я неодноразово зазначали, що офіційної статистики трудової міграції медпрацівників за кордон просто не існує. Однак нині, за різними даними експертів у вітчизняних лікарнях не вистачає майже третини медичного персоналу.

«Якщо ситуація не зміниться, то стоси заяв «за власним бажанням» будуть лише збільшуватися, а в операційних буде тихо, бо в них не буде кому оперувати. Аби утримати лікарів на місцях, потрібно дати можливість фахівцям розвиватися. Підвищити медичним працівникам заробітну плату і не робити медиків найбільшими корупціонерами», — каже Шамрай.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...