В Ужгороді відзначили 30-ту річницю виведення військ з Афганістану

лютого 15 / 2019
В Ужгороді відзначили 30-ту річницю виведення військ з Афганістану

У п’ятницю, 15 лютого, в Ужгороді продовжилися заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці від дня виведення радянських військ з Афганістану. Біля пам’ятника «Скорботної матері» пройшов мітинг участь у якому взяли: заступник голови Закарпатської облради Петро Грицик, заступник голови ОДА Ярослав Галас, заступник міського голови Олександр Білак, керівники правоохоронних та контролюючих органів, учасники бойових дій на території інших держав, дипломати, студентська і учнівська молодь, громадськість та мас-медіа.

- Війна в Афганістані стала особливою і болісною для нашого народу. Із неї понад 3 тисячі українців не повернулося додому. Серед них – 53 закарпатці, 5 - зникли безвісти, 60 стали інвалідами, - зазначив у своєму виступі заступник голови облради Петро Грицик. - Ще донедавна ми думали, що наші покоління ніколи не зазнають війни. Та сьогодні на Сході України йде важка війна, яка забирає життя українців. Бойовий дух воїнів-афганців, вірність побратимству стають для наших воїнів, тай не тільки для них, добрим прикладом. У міру своїх можливостей влада краю, її депутатський корпус підтримують воїнів, пам’ятають і бережуть величний подвиг тих, хто ціною власного життя утверджує мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі. Від імені депутатів облради, від себе особисто бажаю всім вам і вашим родинам міцного здоров’я, благополуччя, оптимізму і щасливого звершення всіх задумів мрій. Спасибі вам за мужність і героїзм! Слава Україні!

Після виступів учасники мітингу піднесли до підніжжя пам’ятника «Скорботна мати» вінки та квіти, а правоохоронці вшанували подвиг воїнів-інтернаціоналістів військовими залпами. Присутні на зібранні, серед яких багато друзів-побратимів, зробили спільне фото на добру згадку.

В Ужгороді відзначили 30-ту річницю виведення військ з Афганістану


Продовжились урочистості у дружній обстановці, у приміщенні Ужгородського міського товариства учасників Афганської війни, де воїнам-інтернаціоналістам були вручені нагороди Закарпатської облради, облдержадміністрації та обласної спілки ветеранів війн. Петро Грицик виконав приємну місію і вручив грамоти Закарпатської облради п’ятьом воїнам-афганцям. Зокрема, за мужність, героїзм та самопожертву, виявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку, активну громадську позицію, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ із Афганістану Грамотою обласної ради нагороджено ветеранів Афганістану: Вохмінцева Олександра Олексійовича – прапорщика (м. Перечин); Ключковича Мирослава Петровича – рядового (м. Ужгород); Ковача Анатолія Юрійовича – старшину (смт Міжгір’я); Кулю Валентина Івановича – рядового (с. Голубине, Свалявського району); Петканича Василя Михайловича – молодшого сержанта (м. Ужгород).

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Різне


Залишити Коментар