Вчені з’ясували, хто схильний до інсульту

жовтня 24 / 2018
Вчені з’ясували, хто схильний до інсульту
Більш високому ризику постраждати від інсульту в дорослому віці схильні ті люди, чий зріст в дитинстві був низьким, – це відкриття належить вченим з Копенгагенського університету. Але зменшити шанси на це захворювання людям з групи ризику все-таки можливо.
Про це повідомляє ukrhealth.

Якщо зріст людини в дитинстві був меншим середнього показника на 5-7 сантиметрів, їй може загрожувати в майбутньому ішемічний інсульт – захворювання, викликане порушенням кровообігу головного мозку і призводить до загибелі клітин. Даний висновок фахівців Копенгагенського університету підкріплений цифрами здійсненого ними аналізу про здоров’я 300 тисяч дітей у віці 7-13 років, народжених у період з 1930 по 1989 роки. Він показав, що низькорослі в дитинстві люди на 11% частіше однолітків з нормальним ростом були вражені інсультом у дорослому віці.

За словами вчених, ріст людини обумовлений генетикою, а також впливом ряду факторів – харчуванням (в тому числі харчуванням матері) інфекціями і стресом. Щоб доросла людина, яка мала у дитинстві низький зріст, зменшила свій ризик постраждати від інсульту, саме цим чинникам вона повинна приділяти додаткову увагу, вважають дослідники.

Сьогодні відомо, що у жінок у віці до 30 років і після 80 років ризик розвитку ішемічного інсульту вищий, ніж у чоловіків того ж віку. У віці 30-80 років ймовірність розвитку інсультів вища у чоловіків.

У той же час вчені відзначають, що не всі причини ішемічного інсульту можуть бути конкретно обґрунтованими – до 40% всіх інсультів у молодому віці не мають строго певну причину. До головних провокаторів інсульту лікарі відносять атеросклероз та артеріальну гіпертензію. При цьому розвиток атеросклеротичних бляшок в судинах починається вже у віці двадцяти років.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...