Названий термін, після якого діабет стає невиліковним

жовтня 09 / 2018
Названий термін, після якого діабет стає невиліковним
Пацієнти з діабетом 2 типу повинні почати худнути відразу, як тільки їм поставили діагноз - таку рекомендацію дали вчені з Університету Ньюкасла, Великобританія.

Якщо не вжити термінових заходів, клітини, що продукують інсулін, отримають незворотні пошкодження, повідомляє "Daily Mail".

Експерти ґрунтувалися на даних дослідження, в якому взяли участь 298 осіб. Кожному з них поставили діагноз «діабет 2 типу».

Одна група добровольців у віці 20-65 років сиділа на жорсткій дієті - 825-853 калорій на добу, протягом трьох-п'яти місяців. У час, що залишився вони дотримувалися здорового раціону, щоб закріпити втрату ваги.

Через рік виявилося, що 46% з них увійшли в ремісію, тоді як у групи, яка не дотрималася строгих дієт, цей показник склав всього 4%.

Вчені провели новий експеримент з 58 пацієнтами, 40 з яких перебували в ремісії, а у 18 діагноз ще не був знятий. Всі вони в ході лікування втратили вагу, а кількість жиру в печінці та підшлунковій залозі знизилося.

Але у людей, які увійшли в ремісію, відзначили поліпшення роботи бета-клітин, що виробляють інсулін. Вони відновили свої функції після схуднення в повному обсязі.

Експерти встановили, що пацієнти, які видужали сіли на строгу дієту в середньому через 2,7 років після постановки діагнозу, а ті, кому не вдалося подолати хворобу - через 3,8 років.

Автори дослідження зробили висновок, що чим довше триває хвороба, тим менше шансів на ремісію. Через три роки бета-клітини втрачають здатність до самовідновлення, і діабет переходить в хронічну стадію.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...