Доведеться розплачуватися за чужі борги: Нам підготували нові сюрпризи

серпня 13 / 2018
Доведеться розплачуватися за чужі борги: Нам підготували нові сюрпризи
Одне з провідних рейтингових агентств світу Fitch Ratings назвало велику загрозу, яка може мати негативні наслідки для економіки України та вдарить по кишенях громадян.

Затягування фінансування України за програмою EFF від Міжнародного валютного фонду на поточний момент є одним з ключових економічних ризиків країни, підкреслюється в свіжому повідомленні Fitch Ratings.

У ньому нашим чиновникам нагадали, що до кінця 2018 року уряд має виплатити ще $ 1,8 млрд. За суверенним боргом, в 2019-му – $ 3,3 млрд., А в 2020-му – $ 3,9 млрд. (Включаючи $ 1, 6 млрд. за єврооблігаціями у вересні-2019 і $ 2,4 млрд. за ним же в 2020 році).
Аналітики агентства підкреслили, що країні буде непросто це зробити при несприятливій ситуації на зовнішніх ринках, а також при танучих золотовалютних резервах Нацбанку. Нам нагадали, що їх розмір скоротився після виплат за держборгом з $ 18,9 млрд. До $ 17,7 млрд. І ще може зменшуватися при підготовці до насувається опалювального сезону, в ході якого «Нафтогазу» буде потрібно долар для закупівель імпортних енергоносіїв.

До речі, цю проблему можуть вирішувати підвищенням тарифів на комунальні послуги, вважають в Fitch Ratings.

«Основними невирішеними питаннями є потенційні зміни в бюджеті 2018 роки для досягнення 2,5% -ного дефіциту ВВП в рамках програми і коригування тарифів на опалення в домашніх господарствах», – відзначають аналітики агентства.

Відзначимо, вони позитивно оцінили зростання прибутковості держбюджету в другій половині 2018 р.

Відзначимо, що отримання чергового траншу від МВФ залишається важливим питанням для України. Експерти не впевнені, чи зможе Україна впоратися з обслуговування свого зростаючого боргу без кредитних вливань.
Категорія : Різне


Loading...
загрузка...