Право на тишу: або як вгамувати надто галасливих сусідів
серпня
12
/ 2018

Сусідські війни для українського суспільства – не дивина. Ще у знаменитій «Кайдашевій сім’ї» то за курку сварилися, то за грушу. Розбиралися тоді за допомогою міцного слівця та й до кулаків бува доходило.
Зараз часи змінилися, все зазвичай вирішують у правовому полі. Здебільшого, це стосується скарг на сусідів, що починають робити ремонт після десятої вечора. Та буває, що шум і більш делікатного характеру…
Та як би там не було, перевищення децибелів регулюється нашим законодавством.
Нагадуємо: з 22:00 до 08:00 у приміщеннях житлових будинків та гуртожитках заборонено голосно співати, кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму.
До того ж забороняється проводити ремонтні роботи, що супроводжуються шумом, у робочі дні з 21:00 до 08:00, а у святкові та неробочі дні — цілодобово.
Поважайте одне одного!
Отже, якщо за вікном третя ночі, а за стіною дискотека, при цьому розмова “по-сусідські” не допомагає, – набирайте 102 або 5-34-04 (номер чергової частини м. Бровари). Будьте готові, що спочатку міліція прийде до вас – за поясненнями і заявою. Якщо сусід не відкриє двері, це його не врятує – правоохоронці мають 30 днів на розгляд звернення, і якщо є докази, що було порушення тиші, повинен складатися протокол за статтею 182 адмінкодексу. Тоді на галасливого сусіда чекає штраф. Якщо протягом року таке повториться, то він заплатить уже більше, до того ж можлива конфіскація звуковідтворюючої апаратури.
Якщо ж це відбувається у незаборонений законом час, то поліцейський може лише зробити зауваження.
загрузка...