На фестивалі "Угочанська лоза" у Виноградові обирали найкраще вино з-поміж 57 видів

травня 07 / 2018
На фестивалі "Угочанська лоза" у Виноградові обирали найкраще вино з-поміж 57 видів

Від центру Виноградова до парку, де відбувся фестиваль, його учасники пройшли святковою ходою. Першими прямували дівчата-вершниці, а слідом за ними – музиканти у народному вбранні, керівники області, району і міста. Одну з алей парку повністю зайняли винороби-конкурсанти.

Змагалися вони у п’яти номінаціях: «Біле сухе вино», «Червоне сухе вино», «Вино ізабельних сортів», «Десертне вино» та «Вибір туристів». Були й окремі спеціальні нагороди. Так, Йожеф Фуделла із Виноградова одержав диплом за фестивальну новинку.Кілька учасників «Угочанської лози» привезли на фестиваль саджанці винограду.

Валентина Лукей із Букового на Виноградівщині каже: від посадки до першого врожаю за лозою потрібно доглядати два-три роки. Неподалік від місця, де тривав фестиваль, – на Чорній Горі біля Виноградова виростив свій врожай Михайло Талабіра. В «Угочанській лозі» він бере участь не вперше і вже ставав її переможцем, але водночас професійним виноробом себе не вважає.

Для місцевих виноробів подібні ярмарки зараз – основний спосіб заробітку. Цього року ситуація має змінитися завдяки закону, що спрощує ліцензування малих виробників вина. Серед його авторів – народні депутати від Закарпаття – Василь Петьовка, Роберт Горват та Валерій Лунченко . Один із співавторів цього законопроекту каже, що практичне Вино було лише однією зі складових фестивалю. В облаштованих у парку «Сільських дворах» презентували окремі села Виноградівщини. Поруч діяли дитяче та книжкове містечко, тематичні фотозони, торгували сувенірами та їжею. Концерт на святковій сцені тривав до пізнього вечора.

Винороби Виноградівщини представили 57 видів вина, які номінувалися у чотирьох номінаціях, а саме: білі сухі, червоні сухі, ізабельні та десертні вина.

Результати конкурсу на кращі вина фестивалю "Угочанська лоза" наступні:

Білі сухі вина:

І (Черсегі) Степан Шімон

ІІ (Черсегі) Карло Варі

ІІІ (Мускат) Ласло Арпад

Червоні сухі вина:

І (Мерло) Єва Альохіна

ІІ (Каберне) Єва Альохіна

ІІІ (Голубок) Ленард Повлін

Ізабельні вина:

І Сергій Кус

ІІ Олександр Фудела

ІІІ Ленард Повлін

Десертні вина:

І (Троянда Закарпаття) Василь Розгоні

ІІ (Купаж десертний) Василь Розгоні

ІІІ (Троянда Карпат) Ласло Арпад
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...