У хустському Велятині відбувся фестиваль вишиванки

травня 24 / 2017
У хустському Велятині відбувся  фестиваль вишиванки


Сотні дітлахів, не менше дорослих долучилися до вишиваної події у Велятині. Тож, «Цвіт вишиванки єднає Україну» - гасло фесту недарма. Стартував він 5 років тому, у 2013-му, на шкільному подвір’ї. Тоді це було шкільне свято, на меті якого - відродження традицій та вишивки, а відтак національного одягу.
У 2015 році фестиваль вишиванки набув масштабів і відбувся вперше на районному рівні. Сьогодні ж учасниками фесту є місцеві, а гостями - туристи краю та запрошені друзі з Румунії.
Під час параду традиційне розгортання 6-тиметрового державного прапору та позивні Гімну України. Має цьогорічне свято і кілька новинок.
Взяти участь у конкурсах було чимало охочих. У результаті ж їх проведення були визначені переможці. Найкраща дівоча коса виявилася у Наталки Деяк, найкращу вишиванку мав - Ярослав Маді, найкращий національний одяг, вишитий власними руками – мали мати і донька Оксана та Анна Лендєл. Окрім конкурсів, були проведені й майстер – класи. Один з них був художнім. Досвідчені художники з різних куточків України навчали юнь живопису. Адже наразі у селі діє й мистецький пленер.
Учасники пленеру представили на фесті й свою виставку. Тут - 20 робіт, усі написані у Велятині, однак у різний час. Діяли тут й інші тематичні виставки. На сцені виступили як вихованці ДНЗ, учні школи та школи мистецтв, так співаки – місцевий Роман Дядюк та румунський Джордже Негря, а також тутешні творчі колективи «Берегиня» та «Велятинські молодички».
Насамкінець встановили й новий рекорд. До свята спекли найбільший пиріг, довжиною у два метри. Рекордсменкою стала Оксана Копіл, місцевий кондитер. Шматок вишиваного смачного торта отримали усі учасникам фесту.

Категорія : Культура


Loading...
загрузка...Залишити Коментар