Голова Закарпатської облради нагородив переможця Всеукраїнського студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт»

квітня 29 / 2017
Голова Закарпатської облради нагородив переможця Всеукраїнського студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт»

У суботу, 29 квітня, в фойє Закарпатської ОДА та облради відбулося нагородження переможців ІІ-го Всеукраїнського конкурсу з живопису «Срібний мольберт». В урочистому відзначенні талановитої молоді взяли керівники краю – Геннадій Москаль та Михайло Рівіс, народний депутат України Валерій Лунченко, відомі вітчизняні художники, мистецтвознавці, а також засновники культурно-мистецької фундації Brovdi Art Роберт та Наталія Бровді.
Виступаючи перед присутніми, голова облради Михайло Рівіс наголосив на тому, що дуже приємно, що такі заходи вже вдруге відбуваються саме в Закарпатті. Це, в свою чергу, і популяризація, і стимулювання розвитку сучасного національного мистецтва.
- Всеукраїнський конкурс з живопису «Срібний мольберт» – це проект, який дає можливість проявити молодим творчим людям свої таланти, поспілкуватися та обмінятися рівнем майстерності з ровесниками з інших регіонів України, отримати компетентну оцінку та поради щодо своїх робіт. Також цей захід привертає увагу відомих художників, галеристів, мистецтвознавців, які приходять сюди, аби надати компетентну оцінку представленій творчості та поділитися враженнями з колегами інших областей, - сказав Михайло Рівіс, додавши: - Мені приємно, що організатори проекту не лише виявляють обдаровану студентську молодь, а й підтримують, сприяють її самореалізації та творчому розвитку.
За словами організаторів заходу, до оргкомітету конкурсу надійшли заявки на участь від близько 350 студентів із 67 навчальних закладів. За підсумками таємного рейтингового оцінювання експертною радою відбірковий етап успішно пройшов 51 студент 2-6 курсів мистецьких спеціальностей з 17 вищих навчальних закладів України III-IV рівня акредитації. Авторитетне журі конкурсу оцінювало роботи учасників у трьох номінаціях: «Міський пейзаж», «Портрет» та «Імпровізація».
Відтак, за результатами таємного голосування членів журі, переможцями ІІ-го Всеукраїнського студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» стали:
У номінації «Міський пейзаж»:
Перше місце – Вероніка Сироткіна (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури);
Друге місце – Максим Господинчик (Закарпатська академія мистецтв);
Третє місце – Катерина Шелевицька (Закарпатська академія мистецтв).
У номінації «Імпровізація»:
Перше місце – Максим Господинчик (Закарпатська академія мистецтв);
Друге місце – Володимир Когут (Львівська національна академія мистецтв);
Третє місце – Вероніка Сироткіна (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури);.
У номінації «Портрет»:
Перше місце – Максим Господинчик (Закарпатська академія мистецтв);
Друге місце – Вероніка Сироткіна (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури);
Третє місце – Петро Грицюк (Львівська національна академія мистецтв).
Чимало учасників отримали спеціальні призи від партнерів конкурсу, зокрема, були нагороджені:
– від аукціонного дому «Золотое Сечение» – Анастасія Мітікова (Харківська державна академія дизайну і мистецтв);
– від Sky Art Foundation – Вероніка Сироткіна (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури);
– від Максима та Юлії Волошиних, засновників галереї сучасного мистецтва Voloshyn Gallery – Петро Грицюк (Львівська національна академія мистецтв);
Володимир Когут (Львівська національна академія мистецтв), Ігор Некраха (Обласний комунальний заклад «Харківське училище культури»);
– від «Royal Talens» – Станіслав Ілляшенко (Харківська державна академія дизайну і мистецтв).
Спеціальну відзнаку від художника Анатолія Криволапа отримала Анастасія Теличук (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури).
До слова, в склад журі конкурсу увійшли імениті українські художники – Анатолій Криволап, Тіберій Сільваші, академік Андрій Чебикін, метр українського живопису Володимир Микита, відомий мистецтвознавець Галина Скляренко, художники Олександр Бабак, Петро Гулин, Владислав Габда, Володимир Петрашик, ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник, Голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...Залишити Коментар