В Ужгороді вручать найвищі обласні відзнаки у галузі літератури та мистецтва

лютого 13 / 2017
В Ужгороді вручать найвищі обласні відзнаки у галузі літератури та мистецтва


15 лютого в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради відбудеться урочиста церемонія нагородження лауреатів обласних премій у галузі літератури та мистецтва за 2016-ий рік.
Чотири премії в 22 номінаціях одержать 33 лауреати – за індивідуальні чи колективні вагомі творчі здобутки.
Зокрема, в галузі літератури премією імені Федора Потушняка удостоять Андрія Дурунду, Василя Кухту, Лідію Повх, Галину Малик і Тетяну Ліхтей.
Премію імені Дезидерія Задора в галузі музичного і виконавського мистецтва вручать Роману Меденці, Шандору Шрайнеру, Віктору Шостаку, Петру Матію, заслуженому академічному камерному хору "Кантус" (керівник Еміл Сокач) та оркестру народних інструментів Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора (керівник Світлана Стегней).
У галузі театрального мистецтва премію імені братів Євгена та Юрія-Августина Шерегіїв одержать Анатолій Мацак, Елла Григор’єва, Кароліна Білак, Мирослав Петій і Ніна Малишка, Василь Андрійцьо, а також режисерсько-постановочна група Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв (у складі Анатолія Філіппова, Емми Зайцевої, Тараса Гамаги та Дмитра Сньозика, Анастасії Жужгової).
Лауреатами ж премії імені Йосипа Бокшая і Адальберта Ерделі в галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва цього разу стали Петро Шолтес, Наталія Сіма-Павлишин, Надія Дідик, Микола Дзись-Войнаровський, Михайло Ходанич, Василь Олашин, Мирослава Росул, колектив авторів Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая (у складі Франциска Ерфана, Людмили Біксей, Галини Рижової, Олени Приходько).
Нагадаємо, всі чотири премії, названі на честь корифеїв літератури та мистецтва Закарпаття, були засновані в 1995 році облдержадміністрацією і обласною радою для підтримки розвитку професійного мистецтва в краї. Цьогоріч нагороду вручатимуть уже 21-ий раз.
У рамках церемонії відбудеться святковий концерт за участі лауреатів премії ім.Д.Задора. Крім того, буде представлена виставка робіт лауреатів премії ім.Й.Бокшая і А.Ерделі.
Початок о 16.00.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...