Цьогорічних лауреатів обласних премій у галузі літератури і мистецтва визначено

грудня 30 / 2016
 Цьогорічних лауреатів обласних премій у галузі літератури і мистецтва визначено


Обласний комітет із присудження премій у галузі літератури і мистецтва 28 грудня провів засідання, на якому було розглянуто й обговорено подання установ культури та мистецтва, творчих спілок, громадських організацій, а також – пропозиції конкурсних відбіркових комісій на здобуття обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2016 рік.
За результатами обговорення кандидатур і таємного голосування вирішено присудити:
В галузі літератури – премію імені Федора Потушняка:
- у жанрі прози – Андрію Дурунді (письменникові, члену НСПУ) за книгу "Чаша";
- у жанрі поезії – Василю Кухті (письменникові, члену НСПУ) за збірку поезій "Страсті за голубою трояндою"; Лідії Повх (Ходанич) (письменниці, члену НСПУ) за збірку поезій "Розкажи про все вітру";
- у жанрі літератури для дітей – Галині Малик (Курій) (письменниці, члену НСПУ) за книгу "Їде грудень на коні";
- у номінації "Художній переклад" – Тетяні Ліхтей (письменниці, члену НСПУ) за ініціювання та реалізацію міжнародного перекладацького проекту "Між Карпатами і Татрами" (з нагоди його 15-річчя).
В галузі музичного і виконавського мистецтва – премію імені Дезидерія Задора:
- у номінації "Композитор" за твір великої форми – Роману Меденці (викладачу Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора, композитору, диригенту, члену НСКУ) за вокальний цикл "Поезії Кобзаря" на слова Т.Шевченка для 4-х солістів у супроводі фортепіано;
- у номінації "Композитор" за твір малих форм – Шандору Шрайнеру (композитору, співаку, педагогу, члену НСКУ) за збірку обробок народних мелодій Закарпаття для тараготу і оркестру;
- у номінації "Фольклорист" – Віктору Шостаку (художньому керівнику народного фольклорно-етнографічного ансамблю "Ужгород" Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури) за видання пісенних та музичних творів Закарпаття "Музика незабутніх предків";
- у номінації "Художній колектив" – заслуженому академічному камерному хору "Кантус" за концертну програму "Відроджена меса" Іштвана Мартона (керівник – народний артист України Еміл Сокач); оркестру народних інструментів Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора за концертну програму "Тиса" (керівник – заслужений працівник культури України Світлана Стегней);
- у номінації "Соліст, дует, тріо" – Петру Матію (народному артисту України, солісту Закарпатської обласної філармонії) за концертну програму "Молюся за Україну".
В галузі театрального мистецтва – премію імені братів Євгена та Юрія- Августина Шерегіїв:
- у номінації "Режисерсько-постановочна група" – режисерсько-постановочній групі Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв (у складі: режисера-постановника Анатолія Філіппова, художника-постановника Емми Зайцевої, балетмейстерів-постановників Тараса Гамаги та Дмитра Сньозика, диригента Анастасії Жужгової) за виставу "В Парижі гарне літо» за п’єсою О.Гавроша;
- у номінації "Актору – за найкраще втілення художнього образу сценічного героя" – Анатолію Мацаку (актору Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв) за роль Йовжки у виставі "В Парижі гарне літо";
- у номінації "Актрисі – за найкращу акторську роль у виставі для дітей" – Еллі Григор’євій (актрисі Закарпатського академічного обласного театру ляльок) за роль у виставі "Сни Ахнеуса" за творами Ч.Діккенса;
- у номінації "Актрисі – за найкраще втілення художнього образу сценічного героя" – Кароліні Білак (актрисі Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв) за роль Боженки у виставі "Пригоди бравого солдата Швейка" за мотивами роману Я.Гашека;
- у номінації "Критик-театрознавець" – Мирославу Петію (директору Закарпатського академічного обласного театру ляльок) і Ніні Малишці (керівнику літературно-драматичної частини театру) за науково-популярне видання книги-альбому "Театр граючої ляльки Срібної Землі"; Василю Андрійцю (кандидату мистецтвознавства, доценту кафедри суспільних дисциплін Карпатського інституту підприємництва) за монографію "Український театр на Закарпатті у творчій спадщині Василя Гренжі-Донського".
В галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – премію імені Йосипа Бокшая і Адальберта Ерделі:
- у номінації живопису "За найкращий традиційний реалістичний твір" – Петру Шолтесу (художнику, живописцю, члену НСХУ) за твір "Осінь під замком";
- у номінації живопису "За найкращий новаторський твір" – Наталії Сімі-Павлишин (заслуженому художнику України, члену НСХУ) за твір "Що таке осінь?";
- у жанрі станкової графіки – Надії Дідик (художнику, живописцю, члену НСХУ) за диптих "Діалог";
- у жанрі прикладної графіки – Миколі Дзись-Войнаровському (художнику-графіку, члену НСХУ) за ілюстрацію "Голова Ангела" до біблійного циклу "Псалми Давида";
- у жанрі скульптури – Михайлу Ходаничу (скульптору, члену НСХУ) за скульптурний твір "Чіпляючи темні глибини";
- у жанрі монументальне мистецтво – Василю Олашину (скульптору, члену НСХУ) за монументальний твір "Святий Михаїл";
- у жанрі декоративно-прикладного мистецтва – Мирославі Росул (художнику-прикладнику, члену НСХУ) за твори "Пенелопа", "Він і Вона";
- у жанрі "Мистецтвознавча праця" – Франциску Ерфану (директору Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая), Людмилі Біксей (заступнику директора з наукової роботи), Галині Рижовій (завідувачу фондами) й Олені Приходько (завідувачу експозиційного відділу, мистецтвознавцю) за мистецький альбом "Закарпатський обласний художній музей ім.Й.Бокшая. 70 років".

Церемонія нагородження переможців відбудеться на початку нового року, про що буде повідомлено додатково.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...