Річницю Угорської революції 1956 року відзначили ввечері в Закарпатському муздрамтеатрі

жовтня 21 / 2016
Річницю Угорської революції 1956 року відзначили ввечері в Закарпатському муздрамтеатрі

У четвер, 20 жовтня, в Ужгороді пройшов цілий ряд пам'ятних заходів, присвячених 60-й річниці Угорського повстання 1956 року. Організатори - Генеральні консульства Угорщини в Ужгороді та Берегові, Товариство угорської культури Закарпаття (KMKSZ) і Демократичний союз угорців України (UMDSZ).

Днем, як ми вже повідомляли, відбувся мітинг біля пам'ятного знака «На честь героїв революції та визвольної боротьби 1956 року і жертв комуністичних диктатур», який. 18 березня цього року був урочисто відкритий в скверику біля «Совиного гнізда» (ріг вулиць Ракоці і Крилова).

Після цього були покладені вінки і квіти до ще одного пам'ятного знаку - на стіні установи виконання покарань на вул. Довженко (60 років тому тут були в ув'язненні ті закарпатські угорці, які симпатизували революції на своїй батьківщині, розклеювали листівки, намагалися організовувати акції протесту тощо).

А ввечері відбувся вечір пам'яті в Закарпатському обласному муздрамтеатрі.

Короткими вступними словами захід відкрили Уповноважена прем'єр-міністра Угорщини Каталін Сілі
і перший заступник голови Закарпатської обласної ради, заступник голови Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) Йосип Борто.На вечорі також були присутні Уповноважений уряду Угорщини Іштван марю, заступник голови Закарпатської обласної держадміністрації Віктор Мікулін, виконуючий обов'язки Ужгородського міського голови Іштван Цап, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла і його перший заступник Ласло Віда, Генеральний консул Угорщини в Берегові Ендре Саліпскі, Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова та інші представники дипломатичних місій, акредитованих в нашому краї, голова Демократичної спілки угорців України (UMDSZ) Ласло Зубанич, інші офіційні особи, представники національних об'єднань та громадськості, закарпатські та угорські журналісти.Відкривали художню частину вечора українські мелодії у виконанні камерного оркестру Закарпатської обласної філармонії (художній керівник - Заслужений артист України Владислав Юрош).

Потім музично-літературну програму «Б'ють барабани» представив студентський драмгурток Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці II (м.Берегово). Художній керівник і постановник - Наталія Гал.

Закривав вечір згаданий вище камерний оркестр Закарпатської обласної філармонії - вже угорськими мелодіями.

korzonews.info
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...