Виставка Йосипа Бокшая буде відкрита в Ужгороді

жовтня 20 / 2016
Виставка Йосипа Бокшая буде відкрита в Ужгороді

Йосип Бокшай народився 2 жовтня 1891 року в селі Дертяньліґет, Марамороського округу, Австро-Угорської імперії (нині с. Кобилецька Поляна, Рахівського району, Закарпатської області) у родині греко-католицького священика. Вчився у Академії образотворчих мистецтв у Будапешті (1910 — 1914) у Ревеса Імре. З 1918 працює в Ужгороді як художник і педагог. Багато уваги Бокшай приділяв вихованню мистецької молоді. Разом з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Входив до складу Товариства діячів образотворчого мистецтва на Підкарпатській Русі.
Життя і творчість художника нерозривно пов`язані з Ужгородом, де він народився та прожив 56 років. Закарпатський художній музей в Ужгороді названо іменем Йосипа Бокшая.
Художник широкого діапазону, Бокшай проявив себе у станковому і монументальному малярстві. Бокшай — майстер пейзажу, але серед його творів є і жанрові картини, портрети, натюрморти. Після війни Бокшай плідно працював над створенням величного образу природи рідного краю («Озеро в горах», 1946, «Синевир», 1952, «Полонина Рівна», 1954, та ін.). Романтикою пройняті картини «Бокораші», 1948, «Зустріч на полонині», 1957, що відображають народний побут і звичаї. Для творів Бокшая характерні оптимізм, емоційний, соковитий живопис, інтенсивний колорит.
З нагоди 125-річчя митця в Ужгороді планують відкрити виставку, своєму видатному і без заперечення талановитому земляку. Урочисте відкриття виставки відбудеться 25 жовтня 2016 року, о 15-00.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...