На 71-у річницю Ужгородського вишу "Почесним доктором УЖНУ» став міністр юстиції Угорщини

жовтня 18 / 2016
На 71-у річницю Ужгородського вишу "Почесним доктором УЖНУ» став міністр юстиції Угорщини

У вівторок, 18 жовтня, відбулося розширене засідання Вченої ради, присвячене 71-й річниці ДВНЗ «УжНУ», в якому взяв участь голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.

Цьому передувала низка святкових заходів з нагоди іменин, які проводились сьогодні. Серед них - мистецький конкурс художньої самодіяльності «Студентська осінь», засідання Міжнародного консорціуму університетів на тему «Спільні освітні програми у контексті євроінтеграції вищої освіти», розважально-концертна програма «З Днем народження УжНУ!» у фойє головного корпусу, лекція на тему «Ужгородський національний університет. Історія та сучасність», нагородження кращих студентів, які досягли значних успіхів у науковій роботі, спорті та громадській діяльності тощо.

У конференц-залі зібралися викладачі, кращі студенти, випускники, які спілкувалися між собою, вітали один одного та бажали своєму рідному вузу процвітання, який став гордість для кожної закарпатської родини. Адже тут навчається понад 14 тисяч студентів, та чи не найбільше з них – жителі нашого краю.

Серед почесних гостей також були: народний депутат України Василь Брензович, міністр юстиції Угорщини Ласло Трочані, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, дипломати, представники правоохоронних органів та делегації Донецького національного університету ім..В.Стуса, Кошіцького технічного університету, Політехнічного коледжу в Їглаві Чеської Республіки, Пряшівського університету Словацької Республіки, Університету Миколаса Ромеріса м.Вільнюс Литовської Республіки, Дебреценського університету Угорщини, Поморської академії в Слупську Польської Республіки, Західного університету Клуж-Напока Румунії та багато інших.

Народна чоловіча хорова капела «Боян» – справжня легенда УжНУ виконали Гімн України.

На правах господаря - ректор УжНУ, доктор медичних наук, професор Володимир Смоланка розповів про шлях становлення вишу, згадав тих, хто був у витоків його створення, та тих, хто доклав усіх зусиль, аби став європейським. Тут трудиться 1500 науково-педагогічних працівників, діють 22 факультети, понад сто кафедр, природничо-гуманітарний коледж, низка навчально-наукових та науково-дослідних інститутів, центрів, лабораторій. Налагоджено між­народні контакти з вищими навчальними закладами майже з 20 країнами світу. На сьогодні УжНУ посідає у вітчизняному рейтингу 17 місце серед вишів України та 13 - у міжнародному рейтингу.

- Часи нелегкі, державність і суверенність не даються в дарунок , їх виборюють. Багато наших студентів разом із іншими захищають територіальну цілісність нашої державу, за що їм велика подяка, - наголосив Володимир Смоланка і завершив свій виступ на оптимістичній ноті, зазначивши, що, незважаючи на всі непрості виклики сьогодення, УжНУ гідно крокує до найвищих стандартів світової освіти.

Після чого присутні мали змогу оглянути зворушливе відео про УжНУ з висоти пташиного польоту.

А далі Володимир Смоланка виконав приємну місію – вручив відзнаку «Почесний доктор УЖНУ» - доктору юридичних наук, професору, міністру юстиції Угорщини Ласло Трочані, який активно долучився до розбудови та становлення українсько-угорських відносин у сфері освіти і науки та зробив вагомий внесок у розвиток європейської демократії. Він подякував за відзнаку та прочитав цікаву лекцію про принципи державності і демократії у світі.

На 71-у річницю Ужгородського вишу "Почесним доктором УЖНУ» став міністр юстиції Угорщини

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...Залишити Коментар