Сьогодні врочисто розпочався перший навчальний рік у Закарпатській академії мистецтв

вересня 02 / 2016
Сьогодні врочисто розпочався перший навчальний рік у Закарпатській академії мистецтв

Свято Першовересня нині відзначали у 68 мистецьких навчальних закладах краю, 4 з них – виші.Безперечно, багатьом учасникам святкувань, а надто всім тим, для кого це перший або останній рік навчання – сьогоднішній день запам'ятається назавжди. Водночас, насправді виняткову, заповітну мить, що ввійде в історію образотворчості нашого краю та всієї України, нині засвідчили викладачі, студенти та численні гості нового вишу – Закарпатської академії мистецтв, яка щойно розпочала свій перший навчальний рік.
В залі обласного українського музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбулися урочистості з нагоди Дня знань, 70-річчя художньої освіти на Закарпатті та створення Закарпатської академії мистецтв. На свято, зокрема, завітали голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, заступник голови – керівник апарату ОДА Олександр Петік, директор департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова, начальник управління культури ОДА Вікторія Фролова, Генконсул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова, проректор із наукової роботи, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри живопису та композиції Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Остап Ковальчук, народний художник України, академік НАМ України, член наглядової ради Закарпатської академії мистецтв Володимир Микита.
До вітального слова запросили ректора Закарпатської академії мистецтв. Свій виступ Іван Небесник розпочав із того, що рік для Закарпатської академії мистецтв та Коледжу мистецтв ім.А.Ерделі ЗАМ, як і для всієї мистецької спільноти краю – дійсно особливий. Окрім уже згаданих подій, цьогоріч збуваються також 125-ліття від народження засновника Закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі та його соратника Йосипа Бокшая. Ректор детально зупинився на основних віхах становлення художньої освіти в краї, згадав видатних педагогів і сприятелів розбудови головної кузні професійних образотворців Закарпаття – від початків до сучасності.
Сьогодні в Закарпатській академії мистецтв та Коледжі мистецтв ім.А.Ерделі ЗАМ перший дзвоник пролунав для більш, як сотні педагогів та 462 студентів. Привітав викладацько-студентський колектив із потрійним святом керівник краю Геннадій Москаль, котрий нагородив окремих педагогів почесними грамотами Закарпатської облдержадміністрації і обласної ради. Почесну відзнаку від НАМ України й Срібну медаль від Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури новоствореній академії вручив Остап Ковальчук, наголосивши, що Закарпатська художня школа – феномен для всієї України, побажав іще більше гідних продовжувачів мистецької традиції в майбутньому.
В свою чергу, ректор Іван Небесник вручив і перші відзнаки Закарпатської академії мистецтв – Володимиру Микиті, Надії Пономаренко, Василю Скакандію, Людмилі Корж-Радько та Людмилі Аверкієвій.
Святкову атмосферу заходу доповнили своїми виступами академічний камерний хор "Кантус", заслужений академічний Закарпатський народний хор, фольклорний гурт "Гудацька тайстра", а також музично обдаровані студенти вишу.
Крім того, у фойє театру були представлені різножанрові творчі здобутки молодих митців.

Управління культури Закарпатської ОДА
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...