У Тячеві покажуть фільми В'ячеслава Бігуна

липня 09 / 2016
У Тячеві покажуть фільми В'ячеслава Бігуна

Нові фільми В'ячеслав Бігун «Маруся», «Лист Тарковському», «Її хліб насущний» планують показати 10 липня в Тячеві. Всі бажаючі запрошуються на показ і зустріч із режисером.

Стрічка «Маруся», прем'єра якої відбудеться під час показу, розповідає про 15-річну закарпатку, найбагатшу дівчину на селі, яка змушена вийти заміж, щоб уникнути переслідування родини новим режимом. Оповідаючи про це онукові, вона проливає світло не лише на персональну історію родини, але й на окремі сторінки турбулентної історії одного з найкрасивіших країв світу, Закарпаття, де за останні 100 років змінилося 11 державних режимів. Фільм також відображає наслідки землетрусу на Тячівщині влітку 2015 року. Переважно зафільмована в селі Округла, це стрічка – про бабусю режисера В. Бігуна.

Короткометражний фільм «Її хліб насущний» українсько-естонського виробництва показує неймовірну долю 95-ти річної Лідії. Випікаючи хліб, вона пригадує складну молодість, розкриває секрети свого життя та розповідає, як пережила найбільший голод у Європі, Голодомор й, можливо, Голокост. Фільм уже показали на п’яти кінофестивалях й відзначили нагородою. Нещодавно його відібрано для постійного показу в Національному музеї пам’яті жертв Голодомору.

Кіно-ессе «Лист Тарковському» візуалізує відвертий авторський лист Андрію Тарковському, доповнений кадрами з місць Тарковських в Україні, Франції та Естонії, й фільмів режисера. Фільм уже побачили глядачі на шести кінофестивалях, здобувши дві нагороди.

Місце показу: м. Тячів, Кінотеатр ім. Шевченка, вул. Гагаріна, 10. Вхід вільний, але потрібна реєстрація для резервації місця.

Довідка

В’ячеслав Бігун – кіномитець і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом – в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук. Магістр кіномистецтв. Автор більше 500 публікацій. Як режисер, В'ячеслав Бігун відомий багатьма стрічками, з-поміж інших, документальний фільм «Найближчі до Бога» нещодавно нагороджено на кінофестивалі «Відкрита ніч», а стрічки «Мати» та «Пенальті правосуддя» на червень 2016 р. показали на більш ніж 50 кінофестивалях у 28 країнах, принісши режисеру 10 нагород.
Категорія : Культура


загрузка...