В Ужгороді відбудеться “Ніч музеїв”

травня 12 / 2016
В Ужгороді відбудеться “Ніч музеїв”

Сьогодні в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація програми міжнародної акції “Ніч музеїв”, у якій Ужгород вперше централізовано бере участь.

Відтак в ніч з 21 на 22 травня 2016 року двері для відвідувачів безкоштовно будуть відкриті в Закарпатському краєзнавчому музеї “Ужгородський замок”, Закарпатському музеї архітектури та побуту, Закарпатському обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая, кафе-музеї “Під замком” та арт-центрі “Галерея ІЛЬКО”.

Кожен із закладів, що долучається до міжнародної акції, вже розробив плани заходів та підготував відповідні експозиції. Відвідувачам запропонують побачити експонати та витвори мистецтва, які раніше не експонувалися.
Так, в “Ужгородському замку” можна буде побачити “Королевське Євангеліє”, яке до цього часу не виставляли публічно.

У художньому музеї представлять експозицію, присвячену 125-й річниці від дня народження легендарного Адальберта Ерделі, де презентують унікальні полотна живописця. У музеї архітектури та побуту під відкритим небом відбудеться своєрідне дефіле, яке продемонструє етноколекцію вбрання різних народностей Закарпаття. Також у комплексі відбудеться служба в лемківській церкві, яка є унікальною пам’яткою дерев’яної архітектури 18 ст.

Як зазначають організатори заходів, атмосферу нічної музейної мандрівки підкреслять виступи музичних та вокальних колективів області, європейські митці, танцювальні колективи тощо.

Акція “Ніч музеїв”, що триватиме в Ужгороді з 21:00 21 травня до ранку 22 травня, завершить тиждень європейської культури на Закарпатті, який відбудеться у рамках святкування Дня Європи.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...Залишити Коментар