В Закарпатті є замок, який приховує чимало таємниць (фото, відео)

березня 06 / 2016
В Закарпатті є замок, який приховує чимало таємниць (фото, відео)

Історія цього замку пов’язана зі священним Граалем, Орденом тамплієрів, родами Добо, Другетів та Ракоці, саме їм у різні часи належали володіння фортеці. Саме вони її і знищили, пише Depo.Закарпаття.

Зараз від Середнянського замку залишились практично самі руїни. Кажуть, це була вежа висотою 20 метрів, площею 18,6 м на 16,5 м, із товщиною стін понад 2 метри.

Точних досліджень, як і фактів, нема. Адже багато чого досі знаходиться під землею. Величезні підземелля і ходи тепер засипані камінням. Руїни замку забрали з собою чимало таємниць.

Місцеві мешканці кажуть, що ще кілька років тому на стінних каменях проглядались барельєфи із зображенням Медузи Горгони і, як би це дивно не було, Ісуса Христа.

За легендами і переказами, замок був зведений тут у ХІІ столітті чернечим орденом тамплієрів, що їх угорський король Гейза ІІ запросив з Франції. Насправді ці люди були рицарями і войовниче захищали католицизм. Їх підозрювали у зв’язках з дияволом. Почали переслідувати і кидати у в’язниці, де катували і вбивали.

Саме з цим орденом тамплієрів пов’язані легенди про зв’язок Граалю з Середнянським замком.Чаша, яка була зроблена зі смарагду архангела Люцифера, захована саме у стінах фортеці. Після того, як король Філіп знищив орден тамплієрів, ті попіклувалися аби Грааль зник назавжди. Для цього обрали найвіддаленіший Середнянський замок.

З 1320 року свою владу над краєм закріпила угорська корона, а землі розділені угорським королем Карлом І Робертом між Другетами, Дожами, Дебреценами та іншим угорським шляхетським родами, які, втім тривалий час не припиняли міжусобні сутички за окремі володіння. Саме 2-га половина XIV - початок XV століття став періодом боротьби між магнатами Другетами і родом Палочі за Середнянський замок, яка завершилась на користь останніх.

Ще одна історія закарпатського замку веде до особистості Іштвана Добо. Через наклеп цей воєвода був засуджений на довге ув’язнення. Після смерті його тіло було поховано в одному місці, а серце - окремо, у землі Середнянського замку.

Відчутного удару замку було завдано під час антигабсбургського руху угорських дворян під керівництвом Ференца ІІ Ракоці в 1703-1711 роках, після чого замок з навколишньою територією, як і весь край, відійшов до Габсбургів. Після цьому він більше не відновлювався.
В Закарпатті є замок, який приховує чимало таємниць (фото, відео)
В Закарпатті є замок, який приховує чимало таємниць (фото, відео)
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...