Геннадій Москаль взяв участь у гуцульському віче, приуроченому до 97-ї річниці Гуцульської республіки

січня 21 / 2016
Геннадій Москаль взяв участь у гуцульському віче, приуроченому до 97-ї річниці Гуцульської республіки

Урочистості відбулися в селищі Ясіня, на них зібралися кілька сотень місцевих мешканців та гостей, у тому числі племінниця президента Гуцульської республіки Марія Лофердюк. Пані Марія поділилася спогадами про С.Клочурака, розповівши, що той до останніх днів залишався патріотом України, а незадовго до своєї смерті у Празі попросив привезти з Ясіня глечик рідної землі.
Як зазначив у виступі Г.Москаль тодішні історичні умови не залишили шансів для Гуцульської республіки, однак її утворення має величезне значення. Населення закарпатської Гуцульщини отримало досвід національно-визвольної боротьби, остаточно усвідомило себе українцями. Саме ці події дали поштовх створенню на Закарпатті через двадцять років нової української держави – Карпатської України – й поклали початок поверненню Закарпаття до України.
Після урочистої частини керівник області подивився Різдвяні виступи у виконанні дитячих колективів, вручив дітям подарунки й подарував селищу частину тиражу книги Степана Клочурака «До волі», перевиданої за власні кошти в 2009 році.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...