Закарпатець зняв фільм про Голодомор

листопада 27 / 2015
Закарпатець зняв фільм про Голодомор

Нову документальну стрічка В'ячеслава Бігуна "Її хліб насущний" представлять наприкінці листопада. Героїня фільму - це 95-ти річна українка Лідія, яка розповідає про виживання в Голодомор і таємниці свого життя. Показ пройде в Естонії як частина відзначення Дня пам'яті жертв Голодоморів. Планується, що стрічку вперше представлять в Україні на початку року +2016.

"Її хліб насущний" - унікальний фільм для мене. Його значущість, звісно, передусім у темі - Голодомор. В одному зі своїх фільмів ("Мати") мені вже доводилося звертатися до цієї трагічної сторінки нашої історії. Мені видалося, що ця тема або нецікава, або важка для загалу, але все ж важливо не забувати про Голодомор. Масштаби трагедії, її винуватці, політична й юридична контроверза визнання Голодомору злочином загальновідомі. Як на мене, на екрані важливо відтворити долю людини. Тому, коли із задумом зафільмувати долю 95-ти річної Лідії до мене звернулася Віра Коник не міг відмовитися. Довелося відкласти чимало справ, працювати ночами, аби вчасно завершити фільм. До того ж усе робилося благодійно. Тому велика подяка всій знімальній групі, тим, хто допоміг створити фільм. Вони зробили ще одну добру справу в своєму житті. Тепер важливо її показати. Сподіваюся, глядачі приймуть стрічку. Додам, що знайомство з пані Лідією відкрило чимало й інших таємниць її життя (тому це не лише фільм про Голодомор): приховану долю її батьків, чому вона не вийшла заміж, як вона опинилася за кордоном. І, як видається, те, що вона пережила не лише Голодомор, але й Голокост. Дещо опинилося поза стрічкою, але головне відображено в цій унікальній кіноісторії ", - зазначає В'ячеслав Бігун.

Над стрічкою працювала міжнародна знімальна група. Історію опрацьовувала датчанка Емма Агергаард Свендсен, фільмували бельгієць Френсіс Ванквікенберге і росіянин Пьотр Трудолюбов, монтаж - литовки Аугусте Каваляускайте, над звуком працював фін Юхо Йокінен. Продюсером виступив сам режисер. Консультували кіновиробництво відома естонська документалістка Маріанна Каат і громадська діячка Віра Коник. У фільмі звучить пісня «Голодомор», люб'язно надана вокальним октетом «Орфей».

В'ячеслав Бігун - професійний правник і кіномитець. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет ім. І. Франка та Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг і Сорбонна), в Європейському суді з прав людини. Очолював всеукраїнські об'єднання студентів-правників і молодих юристів України. Як режисер, В'ячеслав Бігун відомий за такими стрічками, як «Серце мами Гонгадзе» (про легендарну Лесю Гонгадзе), «Мати. В ім'я мільйонів »(за мотивами оповідання« Мати »О. Довженка),« Пенальті правосуддя »(історія боротьби за справедливість скаліченого футболіста),« Я і є вона »(вперше переказана історія партизанки Василини), які здобули міжнародне визнання.


Джерело: PMG.ua
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...