У Рахові незабаром свято повернення вівчарів "Гуцульська бриндзя"

серпня 27 / 2015
У Рахові незабаром свято повернення вівчарів "Гуцульська бриндзя"

Фестиваль щороку його відвідують тисячі гостей із різних куточків нашої країни та сусідніх держав.

"Гуцульська бриндзя" — свято повернення вівчарів з полонин додому. Щороку, в квітні вони виходять з худобою високо в гори на широкі полонини, де залишаються аж до початку вересня. На полонинах доглядають худобу, доять молоко та виготовляють сир, бринзу, вурду. Попрацювавши ціле літо в горах вівчарі повертаються додому і влаштовують гучне свято — фестиваль "Гуцульська бриндзя", яке вже традиційно вп’ятнадцяте пройде в місті Рахів 5-6 вересня 2015 року.

Фестиваль демонструє справжні традиції гуцулів-полонинників – їх побут, ремесло, культуру, гостинність і здобутки.

На фестивалі можна не тільки спробувати десятки видів овечого сиру, а й розважитися – по-справжньому, по-гуцульському, за давніми традиціями.

Цьогорічний ярмарок проходитиме під девізом допомоги нашим бійцям, які захищають незалежність України в зоні АТО.

Під час фестивалю буде організовано благодійну ярмарку по збору коштів для учасників антитерористичної операції на сході держави, а також, кожен зможе долучитися до плетіння маскувальної сітки.

Зібрані кошти будуть спрямовані для учасників АТО, на їхнє лікування та матеріальне забезпечення.

Крім власне повернення вівчарів організатори підготували програму свята:

5 вересня, субота

11.00-18.00 – виставка митців Рахівщини: велика зала райдержадміністрації (м. Рахів, вул. Миру, 1, І поверх), виставковий зал районного Будинку культури (м. Рахів, вул. Миру, 16), Музей Гуцульської різьби Юрія Павловича (м. Рахів, вул. Миру, 42, І поверх).

6 вересня, неділя


8.00-12.00 – розгортання експозицій виставок народних умільців та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства, вул. Буркут, амфітеатр ,,Буркут”;

11.30-12.15 – хід святкової колони від вулиці Богдана Хмельницього до амфітеатру “Буркут”;

12.15-12.45 – урочисте відкриття фестивалю-ярмарку ,,Гуцульська бриндзя”, запалення полонинської ватри;

12.45-14.00 – огляд експозицій виставок народних умільців населених пунктів та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства; майстер-клас з приготування гуцульських страв; благодійний аукціон; плетіння маскувальної сітки;

14.00-17.00 – гала-концерт фестивалю за участі самодіяльних колективів Рахівщини;

17.00-24.00 – концертно-розважальна програма: заслужений артист України Олександр Садварій, Національний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю ,,Гуцулія”, гурт ,,Рокаш” та ін.
Категорія : КультураLoading...
загрузка...