Ужгородський коледж мистецтв вшанував двох класиків світової музики (ФОТО)

квітня 08 / 2015
Ужгородський коледж мистецтв вшанував двох класиків світової музики (ФОТО)

Цьогоріч світова музична спільнота відзначає 330-ту річницю від дня народження двох видатних творців світової музичної класики – Йоганна Себастьяна Баха та Георга Фрідріха Генделя.
Значення творчості цих двох композиторів для розвитку професійної музики неможливо переоцінити. Особливо це стосується творчої особистості Й. С. Баха. Крім видатного творчого доробку – більше 1000 творів – заслугами Баха є також розширення можливостей музичних інструментів, розвиток і остаточне закріплення у композиторській практиці рівномірно темперованого музичного строю та сучасної системи тональностей. Ці глобальні досягнення могли бути під силу лише особистості воістину титанічній. На жаль, сучасники і найближчі нащадки не цінували видатних досягнень генія Баха. Його творчість була практично забута на довгі десятиліття, і зазвучала на повний голос лише у другій чверті 19-го століття. Жвавий інтерес до неї музикантів, композиторів, дослідників не згасає і до сьогодні. Твори Баха (Бранденбурзький концерт №2, «Гавот у формі рондо», «Добре темперований клавір») були відіслані у космос на експериментальних дослідницьких роботах «Вояджер» як частина звукового послання людства позаземним цивілізаціям.
2 квітня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбулася лекція-концерт, присвячена творчості Й.С. Баха і Г.Ф. Генделя. Лекційну частину підготувала і провела викладач музично-теоретичних дисциплін А.Г. Гутлебет. Цікава і натхненна розповідь про життєвий шлях і творчість геніальних німецьких композиторів органічно поєдналася з концертними номерами у виконанні студентів нашого коледжу та КНУКіМ, а також викладачів предметної комісії «Фортепіано».
Ужгородський коледж мистецтв вшанував двох класиків світової музики (ФОТО)
Ужгородський коледж мистецтв вшанував двох класиків світової музики (ФОТО)
Ужгородський коледж мистецтв вшанував двох класиків світової музики (ФОТО)

Концертна програма складалася в основному з творів Й. С. Баха, а відкрилася творами Г. Ф. Генделя – Чаконою у виконанні Цірик В. (викл. Микита Н.В.) та знаменитою Пасакалією соль-мінор у виконанні Парій В. В. Потому прозвучали клавірні, органні у перекладенні для фортепіано та камерно-інструментальні твори Й. С. Баха.
Студенти класу фортепіано виконали твори, які були написані Бахом з педагогічною метою: «Аріозо» (Меліка Х., викл. Бучок Л.В.), двоголосну Інвенцію Фа-мажор (Соньі К., викл. Ліхтей М. М.), «Адажіо» (Керечан С., викл. Глуханич О.М.), триголосну Інвенцію ля-мінор (Форкош В., викл. Глуханич О.М.), а у виконанні Бучок Л.В. прозвучали Прелюдія і Фуга до-мінор з І тому «Добре темперованого клавіру».
Яскравим номером концертної програми стала хореографічна композиція, яку виконали студентки Довганич К. та Федурця Н. (постановка Ярової Л. В.) під живий супровід музики Сіціліани з Сонати для флейти і клавіру Мі-бемоль мажор (Турані К. – флейта, Бучок Л.В. – фортепіано). У виконанні К.Турані прозвучала також «Аве Марія» Й.С.Баха-Ш.Гуно (фортепіано – Глуханич О.М.). Камерний жанр був представлений і Сонатою для скрипки у виконанні студента КНУКіМ І. Лемена (викл. Мараєва У.М.), партія фортепіано Філяк М.В.
Ужгородський коледж мистецтв вшанував двох класиків світової музики (ФОТО)

Значну частину концерту становили перекладення для фортепіано творів, які були написані Й. С. Бахом для різних виконавців: органна Токата і фуга ре-мінор та Прелюдія фа-мінор (Бучок Л.В.), Буре сі-мінор з Партити для скрипки №1 (ансамбль Купчак В. та Шпішак А.С.), арія «Змилуйся наді мною» із «Страстей за Матфеєм» (Бєлович О.П. і Парій В.В.).
Слухачі лекції-концерту також ознайомилися з книжковою виставкою «Велетні світової культури», яку з нагоди ювілейної дати підготували працівники бібліотеки коледжу.

К.М.Онищенко, викладач музично-теоретичних дисциплін
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...Залишити Коментар