Ще один закарпатець претендує на звання Шевченківського лауреата

січня 19 / 2015
Ще один закарпатець претендує на звання Шевченківського лауреата

У Комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка відбувся другий конкурсний тур творів, висунутих на здобуття Національної премії 2015 року. Серед цьогорічних номінантів на найвищу державну нагороду Закарпаття у фіналі представлятиме заслужений художник України Тарас Данилич.

За результатами таємного голосування у номінації «Образотворче мистецтво» живописні твори закарпатця із циклу «Мій срібний край» було допущено до участі у третьому турі конкурсного відбору. Нагадаємо, що творчий доробок Тараса Данилича на здобуття Шевченківської премії було представлено Національною Спілкою художників України. Його головним конкурентом у фінальному відборі став Микола Компанець. До участі у третьому турі поважне журі допустило його мистецький цикл «Земля моїх батьків».
Проведення третього конкурсного туру заплановано на лютий поточного року. У цей час відбудеться підсумкове обговорення творів, прийняття рішення щодо кандидатур на присудження Національної премії і внесення на розгляд Президентові України відповідних пропозицій.

Оксана Гаврош


Категорія : Культура


Loading...
загрузка...