Колишній ужгородець аиставляється в Києві (ФОТО, ВІДЕО)

січня 14 / 2015
Колишній ужгородець аиставляється в Києві (ФОТО, ВІДЕО)

– У своєму третьому персональному проекті в Я Галерея, Андрій Хір продовжує дослідження основ українського фольклору. Цього разу об’єктом його художніх інтерпретацій стали "Забобони". А точніше – текстові фрази, вибрані з етнографічних праць відомих фольклористів початку XX ст. – В. Гнатюка, А. Онищука та В. Шухевича. Балансуючи "на межі науки, мистецтва й народного містицизму", ці роботи пропонують поглянути на міфологічний світогляд українців Карпат та його трансформації в сучасній свідомості. Автор вважає, що забобони проникають у повсякденне життя "дуже непомітно, змінюючи свою форму та не змінюючи суть", – кажуть у галереї.
– Я вирішив обмежитись регіоном українських Карпат, оскільки він мені близький і рідний. Текстові фрази, вибрані з етнографічних праць, я дещо скоротив та адаптував, відкинувши зайве для того, щоб зосередити увагу на чіткому та місткому сюжеті. Метою проекту є своєрідне відтворення світогляду українців Карпат, шляхом інтерпретації сюжетів та образів на підставі матеріалів, записаних на початку ХХ століття вищезгаданими авторами. Логіка історій, описаних у цих працях, часто відрізняється від реалістичної та раціональної. Хоча дослідники часто намагаються інтерпретувати ті чи інші міфи та повір′я з позиції здорового глузду. Однак, у цих історіях і віруваннях немає чіткої межі між реальним та ірреальним, між світом людей і світом духів, – розповідає Андрій Хір на своїй сторінці на сайті Ya Gallery.
Колишній ужгородець аиставляється в Києві (ФОТО, ВІДЕО)

Відкриття проекту відбудеться в середу, 14 січня, о 19.00 в арт-центрі "Я Галерея" у Києві на Хорива, 49 Б. Триватиме експозиція до 9 лютого.

Андрія Хіра називають "талановитим львівським художником", про те, що він ужгородець, мало хто сьогодні згадує. Утім, те і так, як говорить про рідне місто Андрій – почуєш не часто, навіть від тих, хто з нього не їхав. Вже вісім років митець Андрій Хір живе у Львові зі своєю дружиною Оксаною. Разом вони займаються і архітектурою, і мистецтвом, і дизайном. Містичність робіт художника відзначають як в Україні, так і закордоном.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...