Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко привітав з ювілеєм Народного артиста України

квітня 28 / 2023
Народному артисту України Петру Матію – 80.

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та заступник голови ОВА Ігор Шинкарюк привітали з ювілеєм Народного артиста України, соліста Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Петра Матія. Посадовці вручили спільну відзнаку обласної ради та ОДА – нагрудний знак «За розвиток Закарпаття». 28 квітня Петру Петровичу виповнилося 80 років.

Петра Матія називають співочим діамантом, золотим баритоном нашого краю, символом і гордістю Срібної Землі. Понад пів століття голос нашого земляка чарує слухачів і навіть у такому поважному віці не втратив сили й могутності, оксамитового тембру та яскравих барв.
Колектив Закарпатського народного хору привітав свого старшого колегу музичним вітанням з побажанням многая літ. Натомість сам ювіляр виконав кілька своїх найпопулярніших пісень, чим довів, яким насправді неповторним талантом він володіє.

Петро Матій народився у с. Сасово на Виноградівщині у багатодітній сім’ї. У 10 років втратив батька. Після восьмого класу переїхав до сестри на Донбас, де спочатку працював на шахті, а потім вивчився на газозварника в Краматорському ПТУ. Там вперше почав співати в хорі. А під час строкової служби, яку відбував у Франкфурті-на-Одері, вже виступав із військовим ансамблем. Захоплені його вокальними даними, там не могли повірити, що юнак ніде не навчався співу.

Після демобілізації у 1966 р Петро Матій повернувся додому. Пішов працювати на будівництво Виноградівського заводу пластмасових виробів. Та блискучі виступи на місцевих музичних конкурсах докорінно змінили життя Петра Матія. Голова журі Закарпатського обласного конкурсу Андрій Задор, вражений талантом юнака, зумів переконати, що його майбутнє – в музиці. Так Петро Матій опинився на вокальному відділі Ужгородського державного музичного училища, потім – на вечірньому відділенні Львівської державної консерваторії.

З 1977 року працював у Закарпатській обласній філармонії як артист «Музичного лекторію» (згодом ансамбль солістів «Гармонія»), а в 1998-2007 рр очолював цей колектив. У 1983 році Петро Матій став дипломантом Всесоюзного конкурсу камерних колективів і окремих виконавців «Золота осінь», що дозволило гастролювати по всій Україні. Йому аплодували також у концертних залах Угорщини, Румунії, Польщі, Словаччини, Чорногорії, Франції, Італії, Німеччини, Канади. Репертуар соліста складали як оперні арії, так і романси й обробки народних пісень.

У 1984 році Петра Матія було удостоєно почесного звання «Заслужений артист України», у 1996 році – «Народний артист України». Співак одним із перших серед закарпатських музикантів став лауреатом обласної мистецької премії імені Дезидерія Задора (1995), а наразі вже є чотирикратним лауреатом цієї відзнаки.

Окрім керівництва області, співака вітали міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, депутат облради Олександр Ледида, директор департаменту культури Закарпатської ОДА –ОВА Євген Тищук та ін.
Категорія : Культура


Залишити Коментар