Володимир Чубірко: «Наші військові роблять усе можливе, щоб ми не стали частиною режиму, який замовчував чорнобильську трагедію…»
Володимир Чубірко: «Наші військові роблять усе можливе, щоб ми не стали частиною режиму, який замовчував чорнобильську трагедію…»
Про це щойно заявив голова Закарпатської обласної ради під час круглого столу, присвяченого 37-й річниці трагедії, що сталася внаслідок вибуху реактора на на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року.
«37 років тому увесь світ дізнався про нашу трагедію в Чорнобилі спочатку від урядів Данії та Швеції, які заміряли величезні показники радіації після аварії на ЧАЕС. У той час радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. Радіоактивний пил поширився на 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі і росії. Трагедія цієї історії полягає ще і в тому, що той КДБешний режим, у якому ми тоді жили, всіляко замовчував аварію і не звертав увагу на можливі наслідки, на цінність людських життів. Проти такого режиму вбивць, які організували справжній геноцид людей, сьогодні бореться Україна. Наші військові роблять усе можливе, щоб ми не стали частиною цього режиму і щоб захистити наше прагнення до свободи та європейських цінностей.
Чорнобильська катастрофа стала одним із каталізаторів розпаду СРСР та попередженням усьому людству, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією. Нинішня поведінка росії, особливо на Запорізькій АЕС знову ставить світ на межу катастрофи. І про це треба говорити усьому світу аби зупинити цей процес і не дати повторитися схожій трагедії», — зауважив голова Закарпатської обласної ради.
У свою чергу голова Закарпатської ОВА Віктор Микита розповів про ті кроки, які обласна влада робить для підтримки чорнобильців.
«Наше завдання — у міру можливостей, та наскільки дозволяє обстановка у державі, допомагати цим людям», — зауважив голова ОВА.
У свою чергу голова ГО «Союз Чорнобиль України» Юрій Фущич повідомив, що наразі у області нараховується близько 3000 чорнобильців, однак є потреба облікувати, скільки учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та їх родин проживають у кожній із 64-х громад Закарпаття. За словами Юрія Фущича, наразі найбільшої підтримки чорнобильці Закарпаття потребують у плані медичного забезпечення.
За інформацією Департаменту соцзахисту населення Закарпатської ОВА, протягом минулого року на пільги і компенсації по програмі „Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” було виділено та використано 7,6 млн. грн. для виплати щомісячних пільг та компенсацій для 2,5 тис. осіб. Попри війну і першочергові потреби, у 2023 році з державного бюджету Закарпатській області на забезпечення зазначеної програми передбачено 7,3 млн. грн. з яких на сьогодні виплачено отримувачам 1,7 млн. грн. За рахунок коштів обласного бюджету для забезпечення безкоштовними медикаментами та роботами по зубопротезуванню чорнобильців в 2022 році було використано 1,6 млн. гривень.