Новини Закарпаття

Закарпатський музей народної архітектури та побуту модернізував фондосховище кераміки


🏺 Закарпатський музей народної архітектури та побуту модернізував фондосховище кераміки

Комунальний заклад «Закарпатський музей народної архітектури та побуту» обласної ради завдяки фінансовій допомозі Міжнародного альянсу із захисту спадщини в зонах конфлікту «ALIPH» (Швейцарія) придбав та переобладнав фондосховище, де зберігаються предмети групи «КЕРАМІКА».
Старі дерев’яні стелажі були замінені на металеві згідно сучасних вимог щодо правильного зберігання музейних предметів із дотриманням протипожежних та ряду інших вимог. Комплекс металевих стелажів складається з трьох частин. Вони виготовлені з профільних труб, які між собою з’єднані ригелями з кутниками, а полички – із гнутого металевого листа. Вся конструкція покрита порошковою фарбою. Модуль стелажа довжиною 1 м розрахований на зберігання предметів загальною вагою до 500 кг. Завдяки переобладнанню фондосховища, тут зберігатиметься понад дві тисячі предметів з кераміки, фаянсу, фарфору та скла.
Крім того, були закуплені дві металеві шафи із висувними шухлядами (драйверами) призначені для надійного зберігання предметів групи «ПИСАНКИ», головних уборів, поясів та інших дрібних предметів та стелаж для зберігання картин, в якому полички та перегородки для розташування картин виготовлені з вологостійкого матеріалу. Ширина комірок для зберігання картин регулюється відповідно до розмірів розташованих там картин.
Сучасне обладнання підвищує якість та умови зберігання музейних предметів, що в свою чергу покращує перспективи їх збереження в разі наслідків військових дій.
Музей висловлює щиру подяку Міжнародному альянсу із захисту спадщини в зонах конфлікту «ALIPH» (Швейцарія🇨🇭) та сподівається на подальшу співпрацю
«З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України 24 лютого 2022 року катастрофічних руйнувань зазнали сотні об’єктів: цивільна інфраструктура, пам’ятки культури, сакральна архітектура, музеї, бібліотеки, заклади освіти та ряд інших. Поряд із збереженням людських життів у воєнний час, важливе значення має також і збереження та захист наших культурних пам’яток, музейних колекцій, які є фактично не лише пам’яттю про наших предків та нашу історію, але й предметами, які дають нам змогу ідентифікувати себе українським народом на багато поколінь вперед», — зауважив директор закладу Василь Коцан. Ужгородський Скансен
Перейти на сайт