Експедиція Ukraїner розповіла, хто такі румуни Закарпаття (ВІДЕО)

вересня 17 / 2020
Румуни живуть на українських землях з XIV століття. Тоді волохи з Мармарощини і Південної Трансильванії, яких вважають предками сучасних румунів і молдован, почали заселяти території сучасного Закарпаття та Буковини. Пізніше чимало румунів також опинилися на Бессарабії. Сьогодні в Україні мешкає понад 150 тисяч етнічних румунів.
16 вересня, 9:05
На Закарпатті румунів понад 30 тисяч, і є кілька селищ, де вони проживають компактно: Діброва (Нижня Апша), Середнє Водяне (Середня Апша), Солотвино, Глибокий Потік, Топчино, Біла Церква та Плаюць. У селах Тячівського та Рахівського району кількість румунського населення становить подекуди 98%.

Поруч з українцями, угорцями та представниками інших національних спільнот, румуни змалечку знають по декілька мов, втім переймаються збереженням власної культури. Наприклад, ГО «Спілка молодих румунів Закарпаття» організовує зустрічі молоді з літніми людьми, які розповідають про румунські традиції; влаштовує благодійні заходи, дискотеки, екскурсії, поїздки в інші міста України та за кордон.

Для румунів видаються газети «Мараморошани» і «Апша», є румуномовні радіо й телебачення. Суспільний мовник UA: ЗАКАРПАТТЯ випускає програми мовами національних спільнот, у тому числі й румунською.

Дізнайтеся більше про життя румунів України з відеоісторії:
Категорія : Культура


Залишити Коментар