«Довбуш»: найдорожчий фільм в історії української фільмографії про карпатського героя

лютого 04 / 2020
«Довбуш»: найдорожчий фільм в історії української фільмографії про карпатського героя
Восени на українські екрани вийде історико-пригодницька драма про одного з найвідоміших борців за свободу свого краю, легендарного ватажка опришків ? Олексу Довбуша.
3 лютого, 21:26
На реалізацію проекту у 2017 році Держкіно виділило 65 млн грн (загальний бюджет становить 86,7 млн грн).

Режисером картини став Олесь Санін, який свого часу зняв справжні хіти – «Поводиря» і «Мамая». Він обіцяє, що цей фільм буде сучасним та актуальним для усіх.

«Для мене актуалізувалась ця історія в той момент на Майдані, коли я побачив, як “беркут” попер на мітингувальників, їх було мало, вони почали відступати. І раптом один зупинився, зняв з себе куртку й по пояс голий сам, з палкою пішов на цю чорну стіну. “Беркут” зупинився. Я досі не знаю, хто це був, але я побачив, як він змінив хід історії», – розповів режисер у Львові під час фестивалю «Львів – місто літератури».

У фільмі йдеться про першу половину XVIII ст., де у містичних Карпатських горах розгортається драма життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. Смерть чи безсмертя переможуть у цьому двобої?

Зйомки стрічки почалися у серпні 2018 року. Знімали фільм у мальовничих Карпатах, де були обрані унікальні природні локації, а також реальні місця перебування історичного героя Олекси Довбуша.

Категорія : Культура
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...