Ужгород святкує 1126-річчя (відео)

вересня 14 / 2019
Ужгород святкує 1126-річчя (відео)
Місту над Ужем – 1126 років! Рівно стільки часу назад зафіксована перша письмова згадка про місто, а офіційній назві Ужгород – сто років!

До вподоби життя у європейському місті не тільки корінним ужгородцям. Для багатьох Ужгород став другою домівкою.

Святкування днів міста почали ще 12 вересня – з відзначення столітнього ювілею назви Ужгород в історико-культурному центрі «Совине гніздо».

Авторка проекту «Втрачений Ужгород» Тетяна Літераті запропонувала концепцію святкування сторіччя назви міста – щоб всі заходи були присвячені і крутилися навколо самого слова «Ужгород». Ідею підтримала міська рада.

У рамках святкування днів міста 12 вересня урочисто відкрили в місті над Ужем представництво Чеського центру. Це структурний підрозділ Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, який працює в Києві вже 15 років, а зараз розширив свою діяльність до Ужгорода.

Закарпаття – 11 область України, де буде представлена чеська культура, освіта і наука за допомогою різних заходів та проектів. Найближчим часом організують сертифіковані курси, аби краяни могли вивчати чеську мову безпосередньо з її носіями і вступати до вищих освітніх закладів Чехії.

«За вашу і нашу свободу 1968-2018» – тематичну виставку презентував Чеський центр знагодивідкриттяпредставництвав історико-культурному центрі «Совине гніздо». З 13 вересня у рамках днів міста заплановано не менше цікавих і різнопланових заходів: солодка вулиця, Гастрономічний квартал, ярмарок від Руху підтримки закарпатських військових, безкоштовна екскурсія містом, етнопрограма в музеї архітектури та побуту, фестиваль вуличного фортепіано.

Програма святкування днів Ужгорода – насичена і різноманітна.Ужгородці та гості міста мали з чого обирати, які заходи відвідати.

Категорія : Культура


Loading...
загрузка...Залишити Коментар