Представники України приймуть участь у фестивалі "Ордьогкатлан" в Угорщині

липня 28 / 2019
Представники України приймуть участь у фестивалі "Ордьогкатлан" в Угорщині

З 31го липня по 3 серпня в м. Надьхаршань, проходитиме один з наймасштабніших мультідисціплінарних фестивалів Угорщини "Ордьогкатлан" (). Щороку його відвідують близько 100 тис. гостей з Угорщини та Європи.
Угорський музикант, композитор Міклош Бот вже четвертий рік поспіль відкриває свій двір з українською програмою, в яку входять музичні воркшопи, школа народного танцю, ремісничі майстер-класи, щоденна українська традиційна вечеря за застіллям і піснями. З 2016 року в рамках “Українського двору” в фестивалі взяли участь близько 80 учасників з України: автентичні колективи із Чернігівської (с. Золотинка, с. Козацьке, с. Дніпровське), Полтавської (с. Крячківка, с. Попівка), Рівненської (с. Сварицевичі) та Житомирської (с. Бовсуни) областей, а також ансамбль українського автентичного співу «Божичі» та гурт “Рожаниця”.


Село Рокитне, гурт якого, лежить в основі цьогорічної програми, був відкритий в останній експедиції проекту “Поліфонія” північно-західною Україною.

Про проект “Поліфонія”:

Місія проекту “Поліфонія” ( polyphonyproject.com ) полягає у тому, щоб дослідити, зберегти та презентувати живу пісенну традицію українського сільського середовища. Пріоритетними завданнями є фіксація української нематеріальної культурної спадщини найсучаснішими технологіями та забезпечення доступу до неї. Накопичену століттями спадщину нарешті представлено широкому загалу у відкритому доступі. Створення цієї колекції у 2014 році розпочала невелика команда людей. З тих пір колекція досягла значних масштабів: у 130 селах було записано майже 5000 пісень, танців та інтерв'ю.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...