За визначні творчі здобутки митці та літератори Закарпаття удостоєні обласних премій (ФОТО)

квітня 16 / 2019
За визначні творчі здобутки митці та літератори Закарпаття удостоєні обласних премій (ФОТО)
У вівторок, 16 березня, в атріумі облдержадміністрації відбулося вручення обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2018-ий рік.

Пам’ятні дипломи переможцям у різних номінаціях в урочистій обстановці вручили голова облдержадміністрації Геннадій Москаль та виконувач обов’язків голови облради Йосип Борто.

Літераторів і митців удостоєно п’ятьох видів премій: у галузі літератури – премії ім.Ф.Потушняка, в галузі музичного і виконавського мистецтва – ім.Д.Задора, в галузі театрального мистецтва – ім.братів Шерегіїв, у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – ім.Й.Бокшая і А.Ерделі і вперше – в галузі хореографічного мистецтва – премії ім.Клари Балог. Крім цього, Геннадій Москаль нагородив Почесною грамотою Закарпатської ОДА відому мисткиню краю, члена Спілки художників України Вікторію Манайло-Приходько, виставка творів якої відкрилася в атріумі.

Загалом високі нагороди отримали 24 лауреати в 21 номінації, а саме:

Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Федора Потушняка у галузі літератури за 2018 рік:
у жанрі „проза” – Федака Сергій Дмитрович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за книгу „Ковчег над Ужем”.

у жанрі „поезія” – Панчук Надія Михайлівна, письменниця, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за збірку поезій „Колодязь часу”.

у жанрі „драматургія” – Кешеля Дмитро Михайлович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, заслужений журналіст України, за п’єсу „Дванадцять місяців – гуцулів”.

у жанрі „література для дітей” – Гаврош Олександр Дюлович, письменник, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за книгу „Закохані казки”.

у жанрі „літературознавча праця” – Хланта Іван Васильович, провідний методисті комунального закладу „Обласний організаційно-методичний центр культури” Закарпатської обласної ради; заслужений діяч мистецтв України, за книгу „Відлуння літературного Закарпаття”.

у жанрі „художній переклад” – Галина Малик (Курій Галина Миколаївна), письменниця, член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, за переклад українською мовою роману словацького письменника Міхала Гворецького „Троль”.

Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2018 рік:
у номінації «живопис» – Ковач Павло Павлович, художник – живописець, член Національної спілки художників України, за твір «Холодний вітер nord vest»;

у номінації «графіка» – Малеш Маріанна Петрівна, художник – графік, член Національної спілки художників України за твір «Композиція за мотивами вірша В.Сосюри «Бабине літо»;

у номінації «скульптура» – Тромпак Елеонора В’ячеславівна, художник – скульптор, викладач малюнку та історії мистецтв ТОВ Комп’ютерна академія «ШАГ» Закарпаття за скульптурний твір «Despite»;

у номінації «монументальне мистецтво» – Балог Андріан Степанович – скульптор, заслужений художник України за пам’ятник Адальберту Ерделі в селі Климовиця Іршавського району;

у номінації «декоративно-прикладне мистецтво» – Дерда Олена Геннадіївна, художник-прикладник, викладач фахових дисциплін Закарпатської академії мистецтв за твір «Ноктюрн для маленького міста»;

у номінації «мистецтвознавча праця» – Приймич Михайло Васильович, кандидат мистецтвознавства, доцент завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв, член Національної спілки художників України за монографію «Церковне професійне малярство Закарпаття».

Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв у галузі театрального мистецтва за 2018 рік:
у номінації «режисерсько – постановочна група» – режисерсько-постановочна група Мукачівського драматичного театру у складі: режисер – постановник Крилівець Юрій Григорович, художник – постановник Шітік Віра Петрівна, сценограф і художник по костюмах Баранов Іван Васильович за виставу «Тев? є – молочник» Григорія Горіна за мотивами творів Шолом Алейхема;

у номінації «актор (за найкраще втілення сценічного образу)» – Дзуринець Рудольф Рудольфович, актор комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично – драматичний театр імені братів Юрія – Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради за роль Ганса Кіфера у виставі «Краще залишайся мертвим» за п’єсою Карла Ветлінгера;

у номінації «актриса (за найкраще втілення сценічного образу)» – Волковська–Москалик Лариса Володимирівна, актриса комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично – драматичний театр імені братів Юрія – Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради за роль Ази у виставі «Крок від любові» за п’єсою М. Старицького «Циганка Аза»;

у номінації «актор/актриса (за найкраще втілення сценічного образу у виставі для дітей)» – Григор’єва Елла Корнелівна, заслужена артистка України, актриса комунального закладу «Закарпатський академічний обласний театр ляльок» Закарпатської обласної ради за роль Зайця у виставі «Трям! Привіт» за п’єсою С. Козлова;

у номінації «критик – театрознавець» – Федака Сергій Дмитрович, доктор історичних наук за книгу театральних рецензій «Театр Закарпаття на порозі ХХІ ст.».

Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Клари Балог у галузі хореографічного мистецтва за 2018 рік:
у номінації «балетмейстер» – Шютів Михайло Андрійович, викладач – методист циклової комісії хореографічних дисциплін комунального вищого навчального закладу «Ужгородський коледж культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради, заслужений працівник культури України.

у номінації «хореографічний колектив» – танцювальна група комунального закладу культури «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» Закарпатської обласної ради (директор-художній керівник Петій-Потапчук Наталія Йосипівна, заслужений працівник культури України).

5. Переможці конкурсу на здобуття обласної премії імені Дезидерія Задора у галузі музичного та виконавського мистецтва за 2018 рік:

у номінації «композитор» – Гайдук Василь Михайлович, викладач комунального вищого навчального закладу „Ужгородський музичний коледж імені Д. Є. Задора” Закарпатської обласної ради, заслужений діяч мистецтв України за хорові твори „Мій рідний край”.

у номінації «музикознавець» – Волонтир Оксана Романівна, викладач – методист Мукачівської хорової школи, хормейстер хору хлопчиків та юнаків за навчальний посібник-практикум «Співає дитячий хор» та Волонтир Володимир Ілліч – директор Мукачівської хорової школи, художній керівник і диригент хору хлопчиків і юнаків, заслужений діяч мистецтв України за навчальний посібник-практикум «Співає дитячий хор».

За визначні творчі здобутки митці та літератори Закарпаття удостоєні обласних премій (ФОТО)
За визначні творчі здобутки митці та літератори Закарпаття удостоєні обласних премій (ФОТО)
За визначні творчі здобутки митці та літератори Закарпаття удостоєні обласних премій (ФОТО)
Категорія : Культура


Залишити Коментар