Порошенко нагородив орденом Президента Гуцульської Республіки

березня 18 / 2019
Порошенко нагородив орденом Президента Гуцульської Республіки
15 березня, в урочищі Кузій, що поблизу села Луг, керівники району, колективи районної державної адміністрації і ради, працівники освіти та культури, громадські активісти, взяли участь в екуменічній панахиді за розстріляними у 1939 році вояками Карпатської Січі.

Після районних заходів, делегація попрямувала до м. Хуст, аби долучитися до урочистостей з нагоди 80-річчя проголошення Карпатської України. Відтак на території меморіального комплексу ,,Красне поле”, на місці першого збройного опору нацистським силам напередодні Другої світової війни, відбувся урочистий мітинг, у якому взяв участь Президент України Петро Порошенко.

Мітинг розпочався Державним Гімном України та військовим салютом. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих на місці героїчного бою Карпатських січовиків.

Під час урочистостей, глава держави нагородив посмертно орденом Свободи міністра Уряду Карпатської України і Президента Гуцульської Республіки Степана Клочурака. Орден Свободи від Президента отримав 84-річний племінник Степана Клочурака – Іван Лофердюк з смт. Ясіня. Він подякував Петру Порошенку за високе визнання життєвого подвигу свого родича і зазначив, що, порадившись із родиною, було вирішено передати нагороду для зберігання до відділу історії Карпатської України Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...